YURDUNUSEVEN, "HER YERDE SEÇİMLERİ KAZANACAĞIZ"

Yerel seçimlere 7 ay kala, bütün partilerde seçim çalışmaları daha da hızlandı. Bulundukları yerlerde belediye başkan adayı olmak isteyenler şimdilik sessiz olsa da yakında bir bir ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 2024 yerel seçimlerinde en çok başvurunun AK Parti'ye olacağını söyledi. Kimseye aday ol ya da olma deme hakkımız yok diyen Yurdunuseven, "Başkan aday adaylarının çok olması partimize olan teveccühü gösterecektir. Bu dönem de en çok başvuru partimize olacaktır" dedi.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini, ilçe , belde ve köylerde çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini ifade eden AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Amacımız Afyon il genelinde her yerde seçimleri kazanmak. Tek hedefimiz her yerde AK Parti bayrağını sallandırmaktır" diye konuştu.

MEVCUT BAŞKANLAR DIŞINDA

 İLK ADAY ADAYI BOLVADİN'DEN ÇIKTI

Mevcut adayların her parti için doğal aday adayı olduklarını ifade etmek isterim. Onların aday  adayı olduklarını açıklamalarına gerek yok.

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in , çok aday adayı olmasının partiye büyük yarar getireceğini söylemişti.  İşte bu anlamda mevcut  başkanlar dışında ilk aday adaylığını açıklayan Bolvadin ilçemizden çıktı.

AK Parti Bolvadin İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Halil Uysal,  başkan aday adayı olduğunu  açıkladı. Bu vesile hayırlı olsun diyorum. Ayrıca,  AK Parti yönetimlerinden istifa süreci bitti. Yani  Halil Uysal dışında parti teşkilatından aday adayı çıkamayacak. Duyumlarımıza göre AK parti teşkilatlarından aday adaylığını açıklayan yok gibi.

BOLVADİN SİYASETİN MERKEZLERİNDEN BİRİDİR

Yıllardır böyledir. Bolvadin İlçemiz yıllardır siyasetin merkezlerinden biridir. Afyon merkez siyasetinde Bolvadinli siyasetçilerimizin ağırlığı da vardır.

Bu ağırlık zaman zaman yükselir, zaman zaman düşer ama hep Bolvadinli ağırlığı olmuştur.

2 dönem Milletvekilliği ve Bakan Yardımcılığı yapan Sayın Ahmet Koca var, bir dönem İl Başkanlığı yapan ve halen partide görevleri bulunan Sayın Hüseyin Sezen var, Kadın Kolları deyince ilk akla geliveren  Sayın Ferda Ertürk Hanım var, İlçe Başkanlığı yapan Bolvadin'de başkan aday adayı  olan eski il genel meclisi üyelerinden Ömer Dayı var,  AK Parti’de milletvekilliği yapan Hatice Özkal (Şu anda DEVA Partisi Kurucularından) var.

Bu dönem de siyasetin pik yaptığı ilçelerimizden olacağı kesin. Öyle ya, mevcut başkanlarımızı bir tarafa koyarsak, ilk ikinci aday adayı Bolvadin'den çıktı.

Bana sorsalar, Bolvadin siyasetini anlatır mısın diye?

Anlatmakta zorlanacağım ender ilçelerden biridir. Bolvadin siyasetini çözebilmek için Bolvadin'de yaşamak gerekir. Öyle benim yaptığım gibi dışarıdan gazel okumak haddimize değil.

O nedenle Bolvadin siyaseti konusunda yorum yapmak istemem. Çünkü iyi biliyorum ki, yaptığım yorumlar yerini bulmayacak, sağlam temellerde olmayacaktır.

Ne diyelim, seçimlere yaklaşırken Bolvadin'de neler oluyor neler konuşuluyor sizlere aktarmaya çalışırım.

AFYON'DAN KADIN BELEDİYE BAŞKANI NE ZAMAN ÇIKAR?

Kadın vekilimiz oldu. Ama kadın belediye başkanımız olmadı.

Neden yok, neden olmadı diye sormak isterim.

O makamlar sadece hemcinslerimize ait değil ki.

Bu dönem bari belde olsun, ilçe olsun bir tane kadın belediye başkanımız olsa diyorum.

Bu arada, bütün partilerimizdeki kadın üyelere seslenmek istiyorum.

Geliniz partinizden aday olunuz.

Çok daha önemlisi, belediyelerimize de artık kadın eli değmeli diye düşünenlerdenim.

YEREL YAZMANIN KEYFİ

Ulusal gazetelerde de yazmışlığımız oldu. Ama meslek hayatımızın büyük bir bölümünde hep yerel yazdık, yerel haberlerle yorumlarla karşınıza çıktık.

Amacımız eksik gedik aramak değil, yapıcı eleştirilerde bulunmak.

Kimseye hakaret etmedik, kimseye sen şöylesin, böylesin demedik. Bizde gazetecilik anlayışı bu.

Dost olursan dost bulursun felsefesi ile yola çıkmaktan hiç pişmanlık duymadık. Yazılarımızda hep devletimizle, insanlarımız arasında köprü olduk.

Yerel yazmak, yerel gazetelerde çalışmanın tadı bir başka. Birebir insanların, kurumların dert, sıkıntı ve güzellikleriyle iç içe oluyorsunuz.

Zaman zaman eleştiride de bulunuyoruz ama bunu yaparken hakaret etmeden insanların canlarını sıkmadan yazmaya özen gösterdiğimizi belirtmek isterim.

Felsefe iyi niyetle insanlara ve kurumlara destek olmak olunca yazmanın keyfi daha  fazla oluyor. Hele hele yazdıklarımıza ses verilmesi şevkimizi ve heyecanımızı da arttırıyor.

Bundan daha güzeli, daha keyif vereni ne olabilir ki....

CUMHUR İTTİFAKI RAHAT, MUHALEFET

PARTİLERİ İKİZ ARAYIŞINDA BULUNMALIDIR 

   

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı yine olacağı açıklandı. İttifak büyük şehirlerde  de güç birliği yapacak. Hatta birçok il ve ilçede de Cumhur İttifakı’nın tek aday çıkarması doğal karşılanmalı.

Cumhur İttifakı’nda rahatlık var. Ama aynı rahatlık  muhalefet partilerinde yok.

Afyon'da neler olur diye bir soru akla gelirse dilimin döndüğünce anlatmak isterim.

Hiç kimse çıkıp da ben tek başıma seçimlere gireceğim ve seçimleri kazanacağım demez, diyemez.

Çünkü son seçimlerde alınan oylar ortada.

Ama bu yerel seçim, çıkan aday da önemli diyenler çıkabilir. Eyvallah.

Aday önemli ama; parti de önemli, son seçim sonuçları rakamları da önemli.

CHP-İYİ Parti ve diğerlerinin yeniden bir araya gelme olasılığı var.

Yoksa herkesin tek tek seçime girmesi seçim sonuçlarını az çok ortaya çıkarır.

Geçenlerde İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun için ikiziniz yok mu diye sordum.

Bana göre, yerel seçimlere katılacak kişilerin en az Sayın Olgun kadar başarılı ve her kesime hitap eden biri olmalı. Sadece bu mu?

Yerel seçimlere katılacak adayın en az CHP Milletvekili ve Meclis Başkan Vekili Burcu Köksal kadar seçmeni iyi tanımalı.

Görünen o ki, muhalefet partilerinin tek başlarına seçime katılma olasılığı çok az.

O halde  tavsiyem, muhalefet partilerinin ikiz arayışına girmesidir. Ya Hakan Şeref Olgun'un, ya da Burcu Köksal'ın ikizini bulmak zorundalar.

Seçimlere 7 ay var. İkiz bulma konusunda belki de başarılı olurlar.