Bunu yazarken gerçekten bir hemcinsim ve bir kadın olarak gurur duymadım desem yalan olur.

Bu kadar mücadele ruhu olan ve ağırlıklı erkekler dünyasında hele ki siyaset gibi ağır bir kulvarda 75 yıl sonra ilimizde belediye başkanlığını hem sol partinin ve bir kadının alacağını söyleselerdi sanırım ben dâhil kimse inanmazdı.

Seçim zamanı hiçbir CHP’lide kesin alırız inancı asla yoktu.

Şöyle bir göz atalım seçim sürecine…

Ne demişti Başkan Köksal “Ben bu şehri alacağım, bu şehirde mülteciler sığınmacılar amansız, fakatsız ülkelerine geri gönderilecek” ifadelerine yer vermişti.

Muhafazakâr ve milliyetçi yapısıyla bilinen şehrimiz “helal olsun kadına” yapabilir mi? diye çok konuşulmuş baya da prim yapmıştı Başkan…

Bu yetmezmiş gibi İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Tüm belediyelerin kapıları herkese açık olacak”diyerek kibarca Afyon’daki aday hadi başka kapıya diyerek sert çıkışmıştı.

Bunu Genel Başkan Özgür Özel’de, Köksal’ın konuşmasında dili sürçtü diyerek toparlamaya çalıştı.

VATANDAŞ SEÇİMDE RESMEN  “AÇIM” DEDİ!

Peki, bunlar danışıklı dövüş olabilir miydi?

Öyleyse iyi hazırlanmış bir sahnenin başrol oyuncuları çok iyi performans göstererek istedikleri illeri aldılar diyebiliriz.

Tabi ki şeytanın avukatlığını yapmıyorum.

Yanlış anlaşılmasın.

***

Şu kesinlikle unutulmamalı ki “olumsuz ekonomik göstergeler, hayat pahalılığı, mağdur edilen emekliler, EYT VE STAJ mağdurları, Gabar’da bulunan petrole rağmen 45 liraya dayanan mazot, 180 lirayı geçen ve sürekli artan kaşar süt ürünleri, ürekli değişen etiketler, yüksek ev kiraları, yanlış adaylar, yanlış meclis üyelikleri, yanlış kampanyalar, vatandaş açken yapılan lüks ve gösterişli mitingler, dolar ve altında ki önlenemez çılgın yükseliş, bakan destekli halka arzlar, sürekli sen ben bizim oğlan parti yönetimleri ve en önemlisi halktan kopuş ve KİBİR, EGO, YUKARIDAN BAKMA HASTALIĞI…

İşte dalga dalga geliyorum diyen öfkeli, kızgın, kırgın ve bıkmış bir Türkiye seçmeni…

Düşünsenize adayların bazılarında 50 milyon dolarlık lüks villalar, bir başka adayda 600 adet daire, derken vatandaş “Bana ne ya… Tam seçim zamanı çıkarıyorsunuz bunları… Ben açım kardeşim açım! Kör müsünüz? ‘Geçinemiyorum’” dedi ve ağırlıklı emekli kesimi başta olmak üzere “Yeter söz milletin “diyerek masaya yumruğu koydu. MESELE BU KADAR BASİT.

Yani iktidara sarıdan kırmızıya yakın kartını gösterdi.

Sayın Cumhurbaşkanı ilk yaptığı açıklama da “Milletimizin özgür iradesine ve kararına saygı duyuyoruz, hatalarımızı mutlaka gözden geçireceğiz”diyerek oldukça ılımlı bir açıklamayla durum tespitinde bulundu.

***

Ben en çok son açıklamalarda bulunan Ak Parti adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın “Başkanlığı aldıktan sonra müfettiş isteyip her sene denetlemeye tabi olacağım” açıklamasına takıldım. Farklı bir partiden belediye başkanlığı alınmayacaktı başkanlık zaten…

Uluçay kazansaydı Ak Partili Belediye olarak alınacaktı. Bu neyin telaşı hala anlamadım.

Ama ölümcül bir hata olduğu kesin seçmen gözünde…

Peki, son derece lüks bir araçtan siyasi şov yapmak neyin nesi?

Buda ikinci ölümcül hataydı bence.

Vatandaş “Ben geberiyorum adamların şatafatına bak ya!” diyen inanın en yakınlarım da dahil pek çok insan serzenişte bulundular.

REİS SEÇİM SONUCUNU 1 AY ÖNCESİNDEN BİLİYOR MUYDU?

İşte geldik zurnanın son sesine.

Biz araştırmacı gazetecilik yapıyoruz.

Köklü gazetemiz ODAK ’ta bize bunu öğretiyorlar.  Mesleğin duayeni patronumuz, her zaman “Gittiğiniz yerde son ana kadar kalın ne olur ne olmaz aman ha!” öğütlerini hiç unutmuyorum.

Ak Parti genel merkezinde bizimde naçizane tanıdığımız dostlarımız “Bizim tarafımızdan yapılan anket sonuçları durumun hiçte iç açıcı olmadığını gösteriyor.

Özellikle sizin Afyonda… Gelen anketlerde çok ciddi farklar var” diyerek aktarmışlar ama oldukça yetkili bir başkan dere geçerken at değiştirilmez.

Şu an yapacak bir şeyimiz yok.

Devam edeceğiz mecburen” diyerek sonucu bilinen bir mücadeleyi sürdürme kararı almışlar.

***

1 VE 2 ŞUBAT’TA YAPILMIŞ.

AFYONKARAHİSAR GENELİNDE 18 YAŞ VE ÜZERİ 500 KİŞİYLE GÖRÜŞÜLMÜŞ…

Haftaya görüşmek üzere kendinize, çok iyi bakın.

Kalın sağlıcakla..