SİYASETİ DİZAYN EDEN BAHÇELİ

Hani toplumda derler ya, yaşı 70 işi bitmiş diye, Devlet Bahçeli için bunu diyemezsiniz.
Her ne kadar bazen prompter kazaları olsa da Sayın Devlet Bahçeli aklı muvazesini kaybetmemiş, ne söylediğini bilen Devletin bekası için parsel menfaatlerini elinin tersiyle iten biri Parti Genel başkanıdır.

Ülkücüler bazen heyecanlarına ve öfkelerine yenilerek partilerinden ayrıldılar çünkü onlar "ya Ülkücüler devlet olacak ya devlet ülkücü olacak" anlayışında oldukları için Devlet Bahçeli'yi pek anlayamadılar.

Bahçeli Türk Devleti için en büyük tehdidin PKK terör örgütü ve tarikatlar olduğunu çok iyi biliyor. Ancak konjektör gereği cemaatler ve tarikatlar konusunda AKP'yi frenlediği gibi onun yanlış yapmasının da önüne geçiyor.

Kimileri sarayın stepnesi olarak olayı yorumlasa da gerçek hiç de öyle değildir. Hiçbir Türk milliyetçisi milliyetçi olmayan şahsiyetsiz odakların stepnesi olmaz. Türk milliyetçileri bir yerde duruyorsa ülkenin ve milletin menfaati olduğu için duruyordur.

Bugün Orta Asya'da Türk devlet kurultayları kurulup Recep Tayyip Erdoğan bunlara iştirak ediyorsa Devlet Bahçeli'nin bunda Payı büyüktür. 33 yıl Ermeni işgalinde kalan Karabağ Türkiye'nin desteği ile kurtulduysa bunda Devlet Bahçeli'nin desteği büyüktür.

Bugün Muhalefet partileri altılı masa kurmalarına rağmen siyasi iktidarı devremedilerse MHP'nin ve Devlet Bahçeli'nin sayesindedir. Her ne kadar AK Parti hükümeti fetö ile işbirliği yaptığı dönemde bazı yanlışlara imza attılarsa da daha sonra budur yanlıştan dönmüşler ve pişmanlıklarını aldatıldık kandırıldık diye dile getirmişlerdir.

15 temmuz'dan sonra Devlet Bahçeli'nin yeni bir vizyonla içerisinde yer aldığı Cumhur ittifakı Türklük aleyhinde olmamış ve milli konularda doğru işler yapmıştır.

Şimdi belediye seçimleri vardır seçimlerden yenilgiyle çıkan Cumhuriyet Halk Partisi yaralı olarak henüz yarasını tedavi edememiştir. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu istanbul'da hayal kırıklığı yaratmış ve büyük ihtimalle seçimi kaybedeceği iddia edilmektedir.

Devlet Bahçeli ise bazı Belediyelerde işbirliği yapalım diye iyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrıda bulunmuş ancak enaniyet duyguları ağır basan Akşener bu çağrının kıymeti harbiyesini anlayamamıştır.

26 Ağustos'ta pek çok siyasetçi Afyon'da olacaktır bakalım kim hangi mesajı verecektir hep birlikte göreceğiz.