İYİ PARTİ VE MHP NE YAPMALI

Türk milliyetçileri kendi aralarında kavga edebilirler, tartışabilirler hatta mahkemelik de olabilirler.

Ancak; söz konusu vatan ise gerisi teferruattır anlayışıyla hareket ederek el sıkışırlar helalleşirler ve yeniden bir araya gelebilirler.

İşte bugün öyle bir gün…

Altılı masanın ayaklarını inat edercesine çoğaltan Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi Millet İttifakı’nın dokusuna uymayan adamları ittifak içerisine alan Sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener bugünkü başarısızlığın birinci derecede sorumlusudur.

Bu da yetmez gibi seçim arifesinde ben artık yokum diyerek çekip gittikten 3 gün sonra geri dönen Sayın AKŞENER İYİ Parti oylarının düşmesinin de baş müsebbibidir.

İYİ Parti altılı masada yer alan aktörlerin oyununa gelmiştir ve Sayın Meral Akşener de bu tarihi fırsatı iyi değerlendirememiştir.

Şimdi MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli belediye seçimlerinde ittifak yapalım diyerek kendisine yeni bir çağrı yapmıştır.

Bu iyi niyetli bir çağrıdır. Bugüne kadar Cumhur İttifakı’nda AK Parti'nin yapmak istediği çılgınlıkların önüne geçen ve milli politikalar izlemesinde önemli rolü olan Sayın Devlet Bahçeli'nin çağrısı hem ülke yararına hem de her iki partinin yararınadır.

İYİ Parti artık HDP'den ve gayri milli unsurlardan uzaklaşarak siyasete yeni bir boyut kazandırmalıdır. Türk milliyetçilerini sağa sola savurmaya ve dağıtmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

Devlet Bahçeli'nin bu çağrısı iyi değerlendirilmeli ve gelecekte muhtemel birleşmeye de kapı aralanmalıdır. Siyasi artistlik yapmanın kimseye bir faydası olmaz devlet ve ülke yararına olacak bir işbirliğine karşı çıkmak veya yanaşmamak başta Sayın Akşener olmak üzere İYİ Parti yöneticileri vebal altında bırakabilir.

Şayet belediye seçimlerinde yine CHP'nin ipine dokunarak kendisine can kurtaran aramak istiyorsa, bu onun sadece siyasi intiharı olur.

Benden hatırlatması…