DANIŞMAN

Bakanların milletvekillerinin siyasi parti genel başkanlarının Danışman kadroları vardır. Ve bu kadrolara Ahbap Çavuş ilişkisinde atamalar yapılır ancak hiçbir şey danışılmaz.

Bunların çoğu çantacılık yapar, el pençe divan durup ağlarının sözünden hiç çıkmaz. Bazen de Siyasette sivilen kendilerine rakip olabilecek insanları Danışman yaparak sus payı verirler.

Ama ilk defa CHP'den sayın Kılıçdaroğlu kendisine Tweter de Kahpe diyen Perinaz Mahpeyker denilen  nur yüzlü bir kızcağızı Danışman yapıverdi.

Geçmişte AK Parti kadın kollarında görev yapan bu kıza partiden tepkiler gelmeye başlayınca sayın Kılıçdaroğlu "Ben bilmiyordum birisi tavsiye etti öyle atama yaptım "dedi. Işte siyasetteki basitleşme ve çürüme en bariz örneği, tanımadığınız bilmediğiniz bir insana araştırma yapmadan danışmanlık kadrosuna partinizin haberi ,olmadan atamanız..

Ve Sonra haberim yoktu demeniz Yahu insanı tefe koyarlar. Sayın Kılıçdaroğlu geçmişte ağabeyiniz izmir'de inşaat bekçiliği yaparken ona sahip çıkmadınız, sizin sahip çıkmadığınız rahmetli ağabeyinize AK Parti cebine para koyarak Sizin yaptığınız demokrasi yürüyüşünü eleştirttirdi.

Nasıl bir parti ve nasıl bir örgüttür ki CHP'de Kimsenin kimseden haberi yok. Atatürk'e katılamcı diyeni mi ararsınız Seyit Rıza gibi Vatan hainlerine tapanlarımı ararsınız, PKK cenazelerine katılanları mı ararsınız, Ermeni soykırımına destek verenlerimi ararsınız ne ararsanız var CHP'de...

Eğer bir  parçacık vicdanınız kaldıysa, vicdanınıza danışmanlık yaparak deyin ki, benden artık peso, biraz da meydana gençlere bırakmak istiyorum. Ama demezsiniz ki, sizden öncekiler de ölene kadar siyaset yaptılar, ne varsa o koltukta oturan bir daha kalkamıyor..

Keşke koltukların dili olsa da gördükler bu zulümü anlatabilseydi..