ALT GEÇİTLERE ACİLEN HIZ KESİCİ BARİYERLER KONULMALI

Yeni nesil ustalarımızdan biridir Ahmet Işık kardeşim.

Onun haberini sizlere aktarmak istiyorum.

Önemli bir konuya parmak basmış.

Alt geçitlerden bahsetmek isterim.

Allah için güzel bir yatırım. Şehrimiz trafiğinin rahatlaması için önemli bir yatırım.

Şehir içinde 3 alt geçit var.

Konumuz, dikkatsizlik yüzünden meydana gelen kazalar ve alt geçitlerdeki sıkışıklık.

Trafik kurallarına gerektiği kadar uymadığımız için, alt geçitlerde meydana gelen kazalar sıkıntı çıkarıyor. Trafik alt üst oluyor, maddi hasar ve yaralanmalara neden olan kazalar meydana geliyor.

 

Akşam saatlerinde Ordu Bulvarı Kavşağı yanındaki Rauf Denktaş alt geçidindeki kazada da böyle oldu. Birkaç araç birbirine girdi ve trafik uzun süre açılamadı.

Ne yapmalı?

Trafik kurallarına harfiyen uyacağız. Bildiğim kadarı ile alt geçitlerde hız sınırı 30-40 km.

Ama bazı sürücüler bu hız sınırını çok aşabiliyor. Dahası dikkatsizlikleri yüzünden kazalar meydana geliyor ve trafik altüst oluyor.

Bu kazada da Allah’tan yaralı ve ölü yok. Ama gelin görün ki, trafik bu kaza yüzünden uzun süre açılamadı.

Ne yapmalı dedik. Bana kalırsa alt geçitlere de hız kesici bariyerler yapılmasında büyük yarar var. Zaten hız sınırı çok düşük. O halde bariyer yapılmasında bir sakınca olmaması gerek.

Hız kesici bariyerler sayesinde sürücüler hızlarını kesecek ve kazalar da azalmış olacak.

Belediyemizin bu konuda çalışma yapması çok yerinde bir karar olur.

Mala da zarar gelmesin, cana hiç gelmesin…

Bu vesile haber ve fotoğrafları bizlere ileten Ahmet Işık kardeşime buradan teşekkür ediyorum. İyi ki varsın güzel kardeşim.

TEK BAŞINA SEÇİME GİRERLERSE

GELECEK PARTİSİ’NİN ADI KADIN OLACAK     

Gelecek Partisi İl Başkanı Sayın Niyazi Ertaş geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Eğer ittifak olmazsa, Afyon’dan belediye başkanımız kadın aday olacak dedi.

Yine hatırlarsınız, kadın aday hangi partiden olursa olsun, yazılarımızda yer vereceğimizi aktardık.

Bu sözümüz baki.

Gelecek Partisi’nde kadın aday çıkarsa, sizlere mümkün olduğu kadar görüşlerini aktarmaya gayret edeceğiz.

65 YAŞ VE ÜSTÜ VATANDAŞLAR

BAŞKAN ZEYBEK’E MİNNETKAR      

Son günlerin popüler konusu 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanması.

Birçok şehrimizde 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın ücretsiz yararlanması engellendi. Artık birçok şehirde otobüslere paralı binmek zorundalar.

Afyon’umuzda Allah’tan böyle bir uygulama yok.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek, şehrimizdeki 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz otobüslerden yararlanmasına devam ettiriyor. Allah’tan Zeybek Başkan var.

65 yaş ve üstü vatandaşlarımız Zeybek Başkan’a minnetkar.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fehmi Güray Çakır

YEREL SEÇİMLERDE OYLARIMIZI

KAT KAT ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ          

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fehmi Güray Çakır, yerel seçimlere tüm teşkilatlar olarak hazır olduklarını belirterek “Yerel seçimlerde oylarımızı kat kat arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yerel seçimlerde belediyelerin Yeniden Refah kadrolarınca yeniden kazanılması, partimizden ziyade aziz milletimizin özlemi olarak saha çalışmalarında karşımıza çıkmaktadır. Muhterem Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan liderliğinde, davamızın unutulmaz ismi, devlet adamı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızın gösterdiği istikamette “Rüşvet alan da veren de melundur” kaidesini yeniden yerel yönetimlerde uygulamaya çalışacağız diyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fehmi Güray Çakır şunları söyledi:

İTTİFAKTA OLUP OLMAMAMIZ GENEL BAŞKANIMIZIN TAKDİRİDİR

“Yaptığımız tespitlerde günümüzde yerel yönetimlerdeki en ciddi sorun, gelir ve harcama dengesizliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum israfı doğurmaktadır. Bizler tıpkı 94-96 yıllarında olduğu gibi kazandığımız belediyelerde denk bütçe uygulayarak hem hizmetin aksamamasını hem de borç yükünün atılmasına yönelik bir çalışma prensibi içinde ilerleyeceğiz.

Şu anda sadece basına yansıyan aday adaylıkları dışında partimize çok ciddi teveccüh olduğunu görüyoruz. İttifakta olmamız ve ittifakın diğer paydaşlarıyla hareket edip etmemek, elbette genel merkezimizin takdirlerindedir; ancak milli görüş geleneğimiz gereği bizler tüm beldelerde ve ilçelerde aday çıkaracak şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Seçim takvimi neticelendiğinde genel merkezimizin vereceği karar doğrultusunda Afyonkarahisar’da hiçbir belde dahi noksan kalmayacak şekilde adaylarımızla seçime girebilecek potansiyelimiz oluşmuştur.”

ADAYLARIMIZIN HEPSİ AFYON’UMUZ YARARINA PROJELER HAZIRLAYACAKLAR

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fehmi Güray Çakır, yerel seçimlere katılacak bütün belediye başkan adaylarının en iyi, en yararlı projelere hazırlayarak vatandaşın karşısına çıkacaklarını söyledi. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Çakır, konu hakkında şu görüşlere yer verdi:

“Aday adaylarımızı seçerken ‘Sadece aday olsun’ diye değil, Afyon’a nasıl bir katma değer sağlayabilir sorusuyla ilerlediğimizin bilinmesinde fayda var. En basit örnek olarak şu an aday adayı olarak nitelendirebileceğimiz dava arkadaşlarımızın birkaç projesinden bahsetmek istiyorum.

Vatandaşımızın cebindeki yangını görüyoruz. Bu durumu yerel yönetimler olarak çözebilmek adına “Refah dolu bir yaşam için kırsala dönüş” projemiz kapsamında tarıma, hayvancılığa ve üretime yönelik faaliyetlerin adil bir şekilde desteklenmesi…”

PROJELERİMİZİN VATANDAŞIN TAKDİRİNİ KAZANACAĞINA İNANIYORUZ

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fehmi Güray Çakır; açıklamasının sonunda, projelerin halkın teveccühünü kazanacağını belirterek şunları dedi:

“Belediyelerimizin asli görevlerine (altyapı, üst yapı, çevre) kesinlikle proje olarak bakmamak ve bunu hizmet istismarı yapmadan vatandaşlarımızın faydalarına yönelik olarak “Beldem/ilçem/ilim için benim fikrim var” projesi kapsamında tek değil ortak yönetim projesi ile vatandaşı yönetime dahil etmek.

İmar çalışmaları yatay mimariye teşvik ederek olası deprem hasarlarını en aza indirmek. Belediye yönetmeliklerini buna göre düzenleyen “Depreme hazırlıklıyım” projesi.

Afyonkarahisar kültürüne yönelik bütün beldelerde ve ilçelerde çocuk ve gençlerin eğitimine yönelik “Ben Afyon’um” işlevsel kültür merkezlerinin oluşturulması.

Aldığımız belediyelerin bünyesinde açılacak olan mesleki eğitim kursları sayesinde balığa uç, kuşa yüz demeden “Mesleğimde uzmanım” projesi.

Uyuşturucu ile mücadele noktasında belediye olarak düzenli ve etkili adımlar atarak önleyicilik noktasında “Hayatımda zehire yer yok” projesi.

Su politikalarımız ile tükenebilirliğin önüne geçerek topraksız tarım ve dört mevsim üretim prensibiyle “Geleceğe su yatırımı” projesi”

Milletimizin cebini rahatlatmaya yönelik istihdamı desteklemek için üretim hanelerin kurularak otomasyon sanayinin her ilçe ve beldede fiziki ve coğrafi yapısına uygun olarak “Sanayi hamlesi” projesi.

Tarih, termal ve sağlık turizminin geliştirilmesine yönelik olarak atılacak adımlarla koruma, teşvik ve sürdürülebilirlik noktasında “2T 1S” (tarih,termal, sağlık) projesi.

Gastronominin sadece il merkezine hapsolmasının önüne geçerek ilçelere yayılması, ilçe ve beldelerimize özgü coğrafi işaretli ürün sayısının artırılmasına yönelik “Gastronomi her yerde” projesi.

Gençlere ve yeni evleneceklere yönelik belediyelerde bir fon oluşturarak yuva kurmak isteyen vatandaşlarımıza “Refah içinde aile” projesi. 

İlçelerde ve beldelerde yatırımların, projelerin adil ve fizibilite noktasında paydaş olarak yapılması noktasında “Refahlı belediyeler entegrasyonu” projesi.