“Yeter! Artık karar da söz de milletindir.”  

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven Kızılören ve Sandıklı ziyaretleri ile 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü üzerine yazılı bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında;

            28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimine AK Parti’nin Afyonkarahisar neferleri olarak tam kadro sahada hazırlanıyoruz. Hamdolsun her zaman Afyonkarahisar sokaklarında ve hemşehrilerimizle daima irtibat halinde olduğumuz için hep aynı teveccühle karşılanıyoruz. Kızılören İlçe Teşkilatımızdan başladığımız ziyaretlerimizde teşkilatımızla çalışmalarımızı hemşehrilerimizle ise yatırımları konuştuk. 14 Mayıs’ta vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederek 28 Mayıs’ta desteklerini talep ettik. Gülyazı Köyü’müzde hemşehrilerimizin çay davetine icabet ettik. Her sokakta her kapıda aynı sıcaklık ve muhabbetle karşılanıyoruz. Bunlarda bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzu ispatlıyor. Sandıklı’mızda bir araya geldiğimiz hemşehrilerimiz yine aynı sıcak kanlılık ve yüksek teveccühle bizleri karşıladı. Bizlerde samimiyetle gerçekleştireceklerimizi anlattık. 28 Mayıs’ın önemi üzerine konuştuk. Akabinde vatandaşlarımızla devletimiz arasında köprü vazifesi gören merkez ilçemize bağlı mahallemizin muhtarlarıyla bir araya geldik. Hizmet üretmek ve her vatandaşımıza dokunabilmek için her yolu bugüne kadar yürüdük.

            “Yeter Söz Milletindir!” diyerek bir devri kapatıp bir devri açan, Türkiye’nin demokrasindeki tarihine en büyük adımlardan birini atan Adnan Menderes gibi şahsına münhasır, bir naif bir insan; 27 Mayıs 1960 yılında gerçekleştirilen darbe ile derdest edilmiş akabinde ise bir milletin lider seçtiği bu şahsiyet idam edilmiştir. Kara bir dönemin başlangıcı olan bu utanç darbesi tarihimize bir kara leke olarak düştü. Millet iradesine direkt olarak vurulan bu darbe milletimizin sesini kesmek bu necip milleti birileri tarafından çizilen sınırların gerisine atmak için gerçekleştirildi. Nitekim ne zaman Aziz Milletimiz sesini duyurmak istese aynı vesayetçi zihniyet bu milletin sinesine bir darbe indirdi. Ta ki yeniden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Yeter söz Milletindir!” diyene kadar. Tam da bu tarihten itibaren konjonktürü çok iyi bilen Cumhurbaşkanımız bu vesayetçi zihniyetin bütün oyunlarını bozarak her birini etkisiz hale getirdi. 15 Temmuz gecesi ise milletin silahını millete doğrultacak kadar alçalacak bu hain sürüsünü milletimizin derin feraseti ve Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla bozguna uğratarak bu zihniyetin defterini tekrar açılmamak üzere kapattık. Tam bir kalkınma ve şahlanış dönemine girdiğimiz 28 Mayıs seçimleri öncesi yeniden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde haykırıyoruz “Yeter! Artık karar da söz de milletindir.”

            Bu duygu ve düşüncelerle tarihimize kara leke olarak düşen 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin yıl dönümünde başta merhum Adnan Menderes, Fatih Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan ve tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.