Köksal, Akharım Belediyesindeki Olayı TBMM’ne Taşıdı

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av.Burcu Köksal, Sandıklı ilçesi Akharım Kasabası Belediye Başkanı Eşref Ünsal’ın

SANDIKLI 14.10.2020, 18:49 15.10.2020, 01:53

Köksal, Akharım Belediyesindeki Olayı TBMM’ne Taşıdı

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av.Burcu Köksal, Sandıklı ilçesi Akharım Kasabası Belediye Başkanı Eşref Ünsal’ın kızı Semiha Ünsal’ı Akharım Belediyesine memur olarak girişini eleştirdi.

Milletvekili Köksal, TBMM’de gündeme taşıdığı konu hakkında:

“Seçim bölgem Afyonkarahisar ili Sandıklı ilçesine bağlı Akharırn kasabasında AKP’li Belediye Başkanı Eşref Ünsal her babaya nasip olmayacak bir mutluluk yaşıyor. Kızı Semiha Ünsal, Akharım Belediyesinde memur olarak işe girdi.

Şimdi İktidara soruyorum: Belediye Başkanının kızının sınava girdiği bir sınav komisyonunun tüm adaylara eşit mesafede durduğunu, objektif davrandığını, adil karar verdiğini Belediye Başkanının kızına torpil yapılmadığını söyleyebilir misiniz?

Üstelik sorularının sınav öncesi verildiği, sınav komisyon üyelerinin Başkan tarafından Karadeniz tatiline çıkarıldığı sınava başvuru yapanların müracaatlarını dahi belediye başkanının kızının aldığı iddiaları ortalıkta dolaşırken, liyakat sahibi milyonlarca gencimiz iş ararken, insanlar işsizlikten intihar ederken bu kadarına pes diyorum.

El insaf, el vicdan!.

Acaba daha kaç belediye başkanı belediyelerde sülalesini işe almaya devam edecek, merak ediyorum” dedi.

Yorumlar (3)
Hürrem öztürk 2 hafta önce
Sayın vekilim ben de kendi sorunu mu arz etmek istiyorum.Secim den sonra iş den çıkarıldım .Sebebi desteklemedigim için insanın hür iradesine herkezin saygı göstermesi gerekmez mi tabi olay bununla bitmedi Akharım a 8 trilyon harcanarak alt yapı yapıldı.Boş arazilere boru döşendi. Sadece benim evin ordan hattı geçirmedi.Pozeftif çukuru doldu evime geri depdi.Buyuk bir sağlık skandalı yaşadık bu durumu cimere defalarca yazdım .Valilik ,kaymakamlık ,sağlık müdürlüğüne yazmama rağmen hicbir çalışma yapılmadı.Belediye defalarca söyleyerek Bidanjörü zorla getirdiyoruz.Sayın Başkan personele boruya çuval sokturup fotoğraf çektirmiş boru tıkalı olduğu için geri delmiş diye gerekli makamlara cevap vermiş. Sayın vekilim T.C.Kanunlarinda böyle bir ceza şekli var mı.Bende vergimi veriyorum.Askerligimi yaptım.Bir evde mutfağın, banyonun ,tuvaletin kullanılmaması ne tür zorluklar yaşandığını tahmin etmelisiniz.Evliyim dört çocuğum var.Sizden ricam bu konu da ne yapmam gerekiyor.Yardimci olmanızı rica ediyorum .Saygılarımla
Kenan 2 hafta önce
Aynen kızını aldırdı hileyle
Akharim sevdalisi 1 hafta önce
Sayın başkan belediye ihalelerini kendi sirketine alıp , belediye kadrolu çalışanlarına yaptırıp tüm parayı söyüşledi, millet kan ağlıyor yollar perişan , sular sürekli kesiliyor başkan ise sadece midesine daha fazla ne girecek onun derdinde.
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:11
Öğle 12:47
İkindi 15:44
Akşam 18:12
Yatsı 19:29