31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli Seçimleri öncesi çalışmalarını aralıksız devam ettiren MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı hafta sonunda Sinanpaşa, Başmakçı ve Dazkırı İlçe teşkilatlarına sandıklarda görev alacak olan partililer için eğitim semineri verdi. MHP Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Bölge sorumlusu Avukat Emre Sagun tarafından Sinanpaşa, Başmakçı ve Dazkırı’da verilen eğitime İl Yönetim Kurulu üyesi Turan Demir’de katıldı.

DİKKET ETMELERİ GEREKENLER ANLATILDI

Sinanpaşa, Başmakçı ve Dazkırı İlçelerinde düzenlenen eğitimde Milliyetçi Hareket Partisi'nden sandık görevlisi olan parti üyesi sandık görevlilerine dikkat etmeleri gerekenler anlatan Sagun, dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi. Oyların nasıl geçerli, nasıl geçersiz olduğu, hangi durumlarda itiraz etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirme yaptı.

GÖREVLİLERE BROŞÜR DAĞITILDI

Yeni Başkan Öztaş’tan Kaymakam Çengel’e ziyaret! Yeni Başkan Öztaş’tan Kaymakam Çengel’e ziyaret!

31 Mart tarihinde MHP adına sandıklarda görev alacak kişilerle seçimle ilgili broşürde dağıtan Sagun, seçim günü görevli olanların kurallara uymaları, sandık başına zamanında gelmeleri ve seçim bitim saatine kadar özverili şekilde görev yapmalarının önemli olduğunu ve herhangi bir sıkıntı halinde okul sorumluları ile irtibata geçilmesi gerektiğini anlattı. Sagun ayrıca yaşanabilecek olası ters bir durumda mutlaka İl ve İlçe başkanlığının bilgilendirilmesini vurguladı.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ