Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik, Sandıklı Şehit Gökhan Orhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ev sahipliğinde Türk Telekom Fen Lisesi toplantı salonunda düzenlendi. Program, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin anlam ve önemine vurgu yaparak şehitleri anma günü kapsamında gerçekleştirildi.

Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nü Kutladı

Kaymakam Önder Çengel ve Diğer Yetkililer Katıldı

Sandıklı İlçe Kaymakamı Önder Çengel, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Köksu ve Cumhuriyet Başsavcısı Hasar Köroğlu gibi önemli isimler, programı onurlandırdı. Katılımcılar, dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etmek için bir araya geldiler.

Çöl Bilmecesi Bugün Çözülüyor Çöl Bilmecesi Bugün Çözülüyor

Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nü Kutladı

Öğrencilere Takdir ve Ödüller Verildi

Program kapsamında, başarılı öğrencilerin çalışmaları ve katkıları ödüllendirildi. Dereceye giren öğrenciler, başarılarıyla takdir toplarken, ödüllerini protokol üyelerinden aldılar. Bu ödüller, öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve başarılarını teşvik etmek amacıyla verildi.

Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nü Kutladı

Çanakkale Zaferi ve Milli Bilincin Önemi Vurgulandı

Programın en önemli noktalarından biri, Çanakkale Zaferi'nin milli bilincimizdeki yerine vurgu yapılmasıydı. Öğrencilere, tarihimizin önemli dönemeçlerinden biri olan Çanakkale Zaferi'nin anlamı ve önemi aktarıldı. Bu sayede genç nesiller, milli tarihleri ve kahramanlıkları hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı buldular.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN