Hayırseverden Sandıklı Devlet Hastanesine Cihaz Bağışı

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Sandıklı Kaymakamı

SANDIKLI 08.12.2021, 17:31
Hayırseverden Sandıklı Devlet Hastanesine Cihaz Bağışı

Hayırseverden Sandıklı Devlet Hastanesine Cihaz Bağışı

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ile birlikte Sandıklı Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Genel hastane ziyareti yapılıp çalışmalar incelenirken özellikle acil servisler, yoğun bakım üniteleri, covid birimleri ve aşılama birimleri tek tek incelenip çalışmalar, aşılama süreçleri, çalışma esansında karşılaşılan sıkıntılar vb. konularda çalışanlardan ve yetkililerden bilgiler alındı.

Kaymakam Tortop ve İl Sağlık Müdürü Korkmaz, Sağlık Bakanlığı tarafından hastaneye tahsis edilen tomografi cihazı ile oksijen üretim sistemini ve hayırsever bir vatandaş tarafından hastaneye bağışlanan, çocuk hastalarda hayati önem taşıyan yüksek akışlı nazal oksijen cihazını inceleyerek bunlarla ilgili de hastane yöneticilerinden bilgi aldılar. İncelemeler sonunda oksijen cihazını bağışlayan hayırsever Mehmet Bozkurt'a teşekkür plaketi sunuldu. Mehmet Bozkurt'a duyarlı davranışından dolayı hem Kaymakam Eflatun Can Tortop hem İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz Sandıklı halkı ve bütün hastalar adına teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
banner659
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39