Baştepe Ve Karacaören Köylerinde Aile Okulu Semineri Yapıldı

Sandıklı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz tarafından Baştepe

SANDIKLI 19.01.2022, 13:18
Baştepe Ve Karacaören Köylerinde Aile Okulu Semineri Yapıldı

Baştepe Ve Karacaören Köylerinde Aile Okulu Semineri Yapıldı

Sandıklı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz tarafından Baştepe ve Karacaören köylerinde ailelere yönelik "Aile Okulu" semineri yapıldı.

Seminerde; çocuklara ilgi, sevgi ve şefkat gösterilmesinin onları birçok alanda geliştirdiği üzerinde durularak çocukların sevgi depolarının dolu olması gerektiği anlatıldı. Sevgi deposu boş olan çocuğun ailede bulamadığı sevgiyi dışarıda farklı ortamlarda arayacağı, farklı arkadaşlık ortamlarına gireceği ya da teknolojik aletlere bağımlılık düzeyinin artacağı anlatıldı. Çocuklara gösterilen sevgi sayesinde beyin gelişiminin daha iyi olduğu hakkında araştırmalar anlatıldı.

Ailelerin çocukları kendi geçmişleriyle ve başka çocuklarla kıyaslamasının çocuklarda kin, öfke, üzüntü ve değersizlik duygularını artırdığı ve kendilerini kötü hissettirdiği anlatıldı. Bu anlamda çocuğun sadece kendisi ile kıyaslanmasının o çocuğu geliştireceği üzerinde önemle duruldu.

İnternette algoritma kavramına da dikkat çeken Yılmaz, çocukların dijital aletlerde izledikleri herhangi bir görüntünün benzerlerinin sürekli önüne getirildiği, uygun olmayan görüntüleri izleyip gördüğü zaman bunun sürekli karşısına geleceği anlatıldı. Çocukları teknolojiyi daha sağlıklı kullanan bireyler yapmamızın önemi anlatıldı

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak 03:41
Güneş 05:31
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:33
Yatsı 22:15