“SANDIKLI, ŞEHRİMİZE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Fatih Aydın vatandaşlar ile buluşmaya devam ediyor.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Fatih Aydın, Burcu Köksal, ve İbrahim Kadıoğlu Sandıklı ilçe merkezinde ve köylerinde esnaf ve vatandaşlar ile buluştu.

Milletvekili Adayı Fatih Aydın, Sandıklı ilçe merkezinde ve köylerinde vatandaşlar ile buluşup sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini anlattı. Sandıklı’nın durumu hakkında konuşan Aydın şunları söyledi; ‘’Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden birisi olan Sandıklımız’da olmaktan mutluyum. Bugün Sandıklımız termal kaplıcaları, tarımı, ticareti, hayvancılığı, sanayisi, ulaşımda stratejik konumu, seraları ve enerji tesisleri ile hem şehrimize hem de ülke ekonomimize katma değer sağlayan bir ilçemizdir.

 

TERMALLERİMİZ SAĞLIK TURİZMİ İLE DÜNYA’YA AÇILACAK

 

Sandıklı için büyük bir öneme sahip olan termal kaplıcaların global çapta bir üne kavuşması yönünde projelerinin olduğunu anlatan Aydın; Tüm dünyada sağlık endüstrisinin önemi hızla artarken, global çapta termal kaplıcaya olan ilgi de artmaktadır. Bizler de elimizdeki nimeti daha verimli ve katma değerli bir yatırıma çevirmek için çalışmalar başlattık. Sağlık turizmi sektörü yıllık %20 gibi yüksek bir büyüme sergilemektedir. Bu bağlamda, dünya nüfusunun %3’lük kesiminin medikal tedaviler (onkolojik tedaviler, tıbbi tedaviler, cerrahi işlemler, kaplıca-kür terapileri ve fiziksel rehabilitasyon tedavileri vb.) için başka ülkelere seyahat ettiği araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Bizler de Sandıklımız için bunu fırsata çevirme, pastadan pay alma gayreti ile çalışmalarımızı başlattık. Özellikle ülkemiz için en büyük pazar niteliğindeki Avrupa vatandaşlarının gerçekleştirdikleri tıp turizmi amaçlı seyahatlerin son 5 yılda %24 oranında arttığını gördük. Tüm bu araştırmalar sonucunda elimizdeki termal sıcak su kaynağını daha verimli ve katma değerli nasıl pazarlarız, önce ilçemize sonra şehrimize ve sonrasında ülkemize döviz girişi olarak nasıl bir fayda sağlarız düşüncesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabi bunların icraate dönüşebilmesi için inşallah vatandaşlarımız 14 mayısta ülke yönetiminde bir değişime karar verecek, sonrasında da 2024 yerel seçimlerinde Sandıklımızda 2. bir değişime onay verip metal yorgunu olan Ak Parti’ye güle güle diyecektir.’’

SANDIKLI SERACILIKTA SÖZ SAHİBİ OLACAK

Aydın; Geniş tarım arazilerine sahip olan Sandıklımızda çiftçiler ve özel teşebbüsler arazilerin bir kısmında seracılık yapmaktadır. Sandıklı’da termal sıcak suyun da olması ile seracılığın daha da gelişmesi beklenmektedir. Az araziden çok verim alınması noktasında önemli olan seracılık, bir yıl çiftçimizin yüzünü güldürürken, bir sonraki yıl piyasanın bozuk olması sebebiyle zor günler geçirmesine neden olabiliyor. Çiftçilerin en büyük talebi ise yurt dışı pazarına açılma noktasında destek ve girdilerin azaltılması. Bizler bununla ilgili olarakta çalışmalarımızı yaptık. Sandıklımız başta olmak üzere jeotermal kaynakların bulunduğu bölgelerde son sistem seracılığı teşvik edeceğiz ve buna özel paketler hazırlayacağız. Seracılarımızın zarara uğramaması için kooperatifi teşvik edecek ve destekleyeceğiz. Çiftçimizin pazarını devlet olarak gerekli durumlarda biz bulacağız. Çiftçimiz ürününü satamadığı için zarar etmeyecek. Geçmiş yıllarda şahit olduğumuz olaylar vardı, bazı ülkeler seralarımızdan çıkan mahsulü almadı ve çiftçimizin çoğu zarar etti, sonrasında ise ya serasını sattı ya da bozmak zorunda kaldı.

BAKANIMIZ HER YIL ZARAR EDEN BİR HAVALİMANINA İNMEK İSTEMEDİ

Aydın konuşmasına şöyle devam etti; Bugün bir bakanımızın uçağı AK Parti’nin yapmış olduğu Zafer Havalimanı’na değil, merkezdeki askeri havalimanına indi. Bu bakanımız şehrimize gelmek için bu askeri havalimanını kullanabiliyorken, Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimizin askeri havalimanını kullanamaması ve kullanımına açılmaması kadar acı bir şey yoktur. Buradan galiba şunu anlamalıyız, sayın bakan her yıl zarar eden bir havalimanına inerek reklam olmak istemedi.

ÖFKE VE NEFRET DİLİNİ REDDEDİYORUZ

 

Aydın; Sayın bakan bununla kalmadı, özellikle vali hanımın da bulunduğu bir ziyaret ortamında, yakın süreçte deprem felaketini yaşamış ve birlik beraberlik yardımlaşma konusunda en çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemde milleti ayrıştıran söylemlerde bulunması bizler açısından maalesef üzücü olmuştur. Bizler geçmişte olduğu gibi bugün de, inancımıza uygun ve milli bir duruş sergileyerek, yalan, iftira ve hakareti; öfke ve nefret dilini reddediyoruz. Özellikle mevcut iktidarın haksızlığına, hukuksuzluğuna ve adaletsizliğine karşı çıkıyor, yolsuzluklara ve rüşvete asla müsamaha göstermeyeceğimizin sözünü veriyoruz. Bizler sayın bakanın vatandaşımızı üzen bu açıklamalarına asla cevap vermeyecek, milli ve manevi değerlerimizin korunmasına özen gösterecek, günübirlik siyasi çıkarlar uğruna değerlerimizin istismar edilmesine asla rıza göstermeyeceğiz.