“Reflektör tak görünür ol”

Sandıklı ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı ve Jandarma Komutanlığı tarafından köyler gezilerek traktör şoförlerine Trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra römorklara reflektör takıldı.

Geçen yıl başlatılan ve bu yıl da devam eden çalışma kapsamında Trafik Güvenliği Eylem Planı'nda belirtilen 'Reflektör Tak Görünür Ol' kampanyası kapsamında traktörlerin karıştığı kazaları önlemeye yönelik Sandıklı Ziraat Odası ve Sandıklı Jandarma Komutanlığı trafik timleri ortaklaşa düzenlediği program kapsamında traktör şoförlerine, trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra römorklara reflektör takıldı.

Örenkaya köyünde 47 traktör sürücüsünün katılımıyla gerçekleştirilen programda 35 römorka reflektör takıldı. Program kapsamında jandarma trafik tim komutanı Astsubay Kıdemli Üstçavuş Aziz Baz, traktör sürücülerine traktörlerde reflektör ve ışıklandırma sisteminin önemi, traktör kazalarında koruma demiri (rops) ve kabinin önemi, araçlarda hız sınırları, emniyet kemerinin önemi, kavşaklarda geçiş önceliği, trafikle ilgili genel kurallar hakkında bilgilendirme yaptı.

Editör: Haber Merkezi