Maver Kemal Arsoy Ortaokulu ve İlkokulu’nda spor alanında atılan adımlar öğrencileri geleceğe daha dinamik hazırlıyor. Okul Müdürü Nuri Altaş, Koordinatör Müdür Yardımcısı Murat Emirik ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ebru Mutlu ve öğretmenlerin desteğiyle 13 dalda başlatılan spor kursları öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Maver Kemal Arsoy ortaokuluOkulda ata sporu geleneksel Türk okçuluğu, modern okçuluk başta olmak üzere atletizm, hentbol, softbol, kross, florr curling, dart, güreş, bilek güreşi, e- spor, jimnastik, bocca, oryantring gibi dallarda kurslar devam ediyor. Tüm öğrencilerin hem derslerde hem de ders çıkışlarında katıldığı kurslar yıl sonuna kadar devam edecek. Hedef yıl sonunda tüm öğrencilere 3 dalda lisans kazandırmak.

Maver Kemal Arsoy ilkokulu

AFSÜ Yeni Uluslararası Anlaşmalarla Gelişimini Sürdürüyor! AFSÜ Yeni Uluslararası Anlaşmalarla Gelişimini Sürdürüyor!

"Okul yönetimi olarak var gücümüzle çalışıyor"

Okul Müdürü Nuri Altaş, öğrencilerini akademik anlamda liseye ve üniversiteye hazırladıklarını söyledi. Bunun yanında okullarında başlayan 13 daldaki spor kurslarıyla da öğrencilerin istedikleri branşta kendilerini yetiştirdiklerini kaydeden Müdür Altaş; “Öğrencilerimiz hem okuyor hem de istedikleri alanda spor yapıyorlar. Amacımız öğrenciler boş vakitlerini dolu dolu geçirsinler. Kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar istiyoruz. Biz bunun önüne geçmek istiyoruz. Bunun içinde öğrencilerimizi spora yönlendiriyoruz. Spor yapan insanın hem vücut olarak hem de zihinsel olarak kendini geliştireceğinden eminiz. O yüzden de öğrencilerimizi hayata karşı her alanda yetiştirmek için okul yönetimi olarak var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Maver Kemal Arsoy ortaokulu

KAYNAK: İHA

Kaynak: İHA