Afyon Kocatepe Üniversitesinin (AKU) öncülüğünde düzenlenen 8. Yenilenebilir Enerji Sistemleri Kış Okulu etkinliği, "Yapay Zeka Özelinde Güneş, Jeotermal ve Rüzgar Enerjisi Sistemlerinde Yenilikçi Yaklaşımlar" başlıklı bir söyleşi ile sona erdi. Bu önemli etkinlik, AKÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü ve Güneş ve Rüzgar Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezinin iş birliği ile gerçekleştirildi.

Akü (1)-1

Söyleşiye, Eskişehir Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Nezih Gerek, Mühendislik Fakültesi Dekanı Ahmet Yıldız, Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yüksel Oğuz, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gür Emre Güraksın, Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Celal Onur Gökçe ve Jeotermal ve Maden Kaynakları Araştırma Merkezinden Dr. Feyzullah Çonkar panelist olarak katıldı.

Akü (2)-1

Söyleşide, enerji alanındaki sürdürülebilirlik, verimlilik ve yenilikçilik konularında yapay zekanın nasıl bir rol oynayabileceği ele alındı. Etkinlik, bu sektörlerdeki problemler ve çözüm önerilerinin detaylıca tartışılması ile zenginleşti. Katılımcılar, kendi uzmanlık alanlarından örnekler vererek yapay zeka teknolojilerinin bu alanlarda nasıl devrim yaratabileceğini vurguladılar.

Misafir Araştırmacı Koordinatörlüğü Kuruldu! Misafir Araştırmacı Koordinatörlüğü Kuruldu!

Söyleşinin sonunda, tüm panelistlere AKÜ Güneş ve Rüzgar Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve aynı zamanda etkinlik Düzenleme Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu tarafından birer teşekkür belgesi takdim edildi. Bu belgelerle, yenilenebilir enerji ve yapay zeka konusundaki katkıları ve yürütülen fikir alışverişleri için takdir edildiler.

Akü (4)Akü (5)Akü (6)Akü (7)Akü (8)

Kaynak: ODAK GAZATESİ