Yurt içi veya yurt dışından, resmi ya da özel kurumlarda çalışmakta olan araştırmacıların, AKÜ’de misafir araştırmacı olarak bulunup araştırma yapmasına olanak sağlayacak olan Misafir Araştırmacı Koordinatörlüğü kuruldu.

Koordinatörlük, AKÜ Senatosunun 20 Aralık 2023 tarihli toplantısında, Misafir veya Doktora Sonrası Araştırmacı Kabul Yönergesinin kabulünün ardından Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Yalçın’ın koordinatör olarak atanmasının ardından faaliyetlerine başladı.

Misafir Araştırmacı Koordinatörlüğü, doktora sonrası araştırmacı, kıdemli misafir araştırmacı ya da misafir lisansüstü araştırmacı statüsündeki araştırmacıların kabulüne ilişkin işlemleri koordine etmek üzere kuruldu.

Endüstriyel Eczacılığa Yönelik Proje ile Yerli-Milli Bir Ürün Geliştirilecek! Endüstriyel Eczacılığa Yönelik Proje ile Yerli-Milli Bir Ürün Geliştirilecek!

Misafir araştırmacıların AKÜ’ye gelip araştırma yapabilmesi için davet eden AKÜ öğretim üyelerinin MİSAK internet sitesinde bulunan otomasyon sistemi üzerinden araştırma önerisi yapması gerekmekte olup, kabul edilen misafir araştırmacılar AKÜ birim, bölüm, ana bilim dalı ya da uygulama ve araştırma merkezlerinde araştırma yapabilme imkanı bulabilecekleri belirtildi.

Misafir araştırmacılar ve AKÜ’ye araştırmacı davet etmek isteyen öğretim üyeleri, ayrıntılı bilgiye misak.aku.edu.tr adresinden ulaşabilineceği ifade edildi.

Kaynak: BÜLTEN