CHP Adayları Sandıklı’da esnafla buluştu

CHP Milletvekili Adayları Anıl Halis Akar ve İbrahim Kadıoğlu Sandıklı İlçe Başkanı Raşit Güneş ve yöneticiler ile Sandıklı İlçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Bir ay içinde 35 bin esnafın kepenk kapattığının altını çizen CHP Mv.Adayı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar, “İktidarımızda esnaflarımızda rahat nefes alacak.Marketler zincirlerine bakkalı,manavı kasabımızı ezdirmeyeceğiz. Pandemi kıskacı altında kalan esnaflarımızın borçlarının faizlerini sileceğiz. Yeniden esnafların oluşturduğu orta direk hayata geçecek” dedi.

Emeklilere ödenen 2 bin lira bayram ikramiyesini de eleştiren Akar, “Kurban bayramında sözümüz söz Emekli Aysel Abla emekli maaşı dışında 15 bin lira da bayram ikramiyesi alacak. Torunlarının evlatlarının karşısında boynu bükük olmadan bayram harçlığı dağıtacak. Emekli Ahmet Amca alacağı 15 bin lira bayram ikramiyesi ile yıllar sonra da olsa evinde kurbanının kesecek. Yüzler gülecek. Bahar gelecek. 14 Mayıs akşamı Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu Çankaya’ya çıkacak. Millet ittifakı iktidar olacak” dedi.