ARSLAN’A SANDIKLI’DA YOĞUN İLGİ

 

Sandıklı ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Her gittiği yerde yoğun bir ilgi ve teveccüh ile karşılaşan Arslan talepleri de gereğini yapmak için tek tek not alıyor.

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Hasan Arslan seçim çalışmaları kapsamında bugün Sandıklı ilçesinde Zahire pazarını, Yunus Emre Bulvarı'ndaki esnafları, Çarşamba pazarını, sanayi esnaflarını, Çiğiltepe köyünü ve Akharım beldesi ziyaret etti. Ziyaretlerde yoğun ilgi ve teveccüh ile karşılaşan Aslan kendisine gelen talepleri de tek tek not aldı.

“Sandıklı’ya 3,5 milyar liralık yatırım yapıldı”

Ziyaretlerinde bir açıklama yapan Arslan, 2003-2022 yılları arasında bazı yatırımcı Bakanlıklar tarafından Sandıklı’ya 3,5 milyar TL yatırım yapıldığını kaydetti. Arslan bu yatırımın 2 milyar 750 milyon TL’sinin Orman ve Su alanında yapıldığını vurguladı.

Hükümetin yatırımlarını anlattı

Arslan şöyle konuştu; AK Parti hükümetleri olarak Sandıklı ilçe merkezinin ve Akharım Beldesinin içmesuyu ihtiyacını karşıladık, 10 baraj ve 5 gölet inşa ettik, Menteş Barajı ile ilgili işlemler devam ediyor, 80.281 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 121 milyon TL zirai gelir artışı sağladık, 27 derenin ıslahını tamamladık, 143 adet köprü inşa ettik, 16 milyon fidanı toprakla buluşturduk, 3 Mesire Yeri, 1 bal ormanı, 7 Şehitler Ormanı, 7 köy ormanı tesis ettik, 168 aileye 3,05 milyon TL kredi ve hibe desteği sağladık, Akdağ Tabiat Parkı ile vatandaşlarımızı tabiatla buluşturduk,

5 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurduk.

Yapılan yatırımları bir bir anlatan Arslan kendisine iletilen taleplerle de tek tek ilgilendi.