Arabacı, “Ölürüm fakat teröristlere zırnık taviz vermem”

İYİ Parti Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı seçim çalışması için gittiği Sandıklı’da gençlerle sohbet etti onların sorunlarını dinledi sorularını cevaplandırdı. Arabacı, “Afyon’dan da bizim partimizden de terörle göz açtıran çıkmaz” dedi.

Mustafa Enis Arabacı seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Afyonkarahisar’ın gitmedik ilçesi, belde ve köyü kalmayana kadar çalışmalarını sürdürüyor. Arabacı, en çok ilgiyi gençlerden görüyor. İki üniversite bitirdiği halde hala işsiz kalan gençler bizim halimiz ne olacak diye soruyor. Arabacı, “Ülkenin en büyük sorunu eğitimli gençlerine iş imkanı yaratamamak. Ben bir doktorum ama aynı zamanda Afyonkarahisar’da en fazla istihdam yaratan iş adamlarından biriyim. 1450 kişi çalışıyor bizimle. Benim bireysel olarak elimden gelen bu kadar. Bunu devletin gücüyle çözebiliriz. Ama asla umudunuzu kaybetmeyin. Türkiye’nin potansiyeli çok büyük. Her türlü sorun akılcı yöntemlerle çözülebilir. Ayrıca ayrımcılığı bitirmek için KPSS sınavları ücretsiz olacak ve mülakat uygulaması kesinlikle kalkacak. Bu konuyu biz gündeme getirdikten sonra mülakat uygulamasını başlatan hükümette mülakat kalkacak demeye başladı. Bu ülkenin geleceği sizler olduğunuz kadar bu seçimin kaderini değiştirende siz olacaksınız” diye konuştu.

Ölürüm fakat teröristlere zırnık taviz vermem

Mustafa Enis Arabacı’nın karşılaştığı sorulardan bir tanesi de terör örgütleri ile iş birliği sorusu oluyor. Arabacı, “Ben Mustafa Enis Arabacı, bu şehirde tanınan, yatırım yapan biri olarak, bırakın milletvekilliğini, bakan, başbakan, cumhurbaşkanlığı verseler bir Afyonkarahisarlı olarak terörle iş birliğine girer miyim? Afyonkarahisar’dan terörle iş birliği yapan adam çıkmaz. Ben Türk milliyetçisi, Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı aşığı bir adamım. Ölürüm fakat teröristlere zırnık taviz verme vereninde yanında olmam. Asıl çözüm sürecinin ne zaman ve nasıl yapıldığına baksın herkes. İyi niyetle yapılmış olsa dahi ne vahim sonuçlar yarattıklarına baksınlar. Devlet deneme tahtası değildir. Seçim de söyleyecek bir şeyi olmayanlar sahte algılarla siyaset yapıyor. Böyle bir şey asla söz konusu bile olmaz. Bakın ülkenin en büyük sorunu ekonomik yıkım. Böyle yalanlara kanmayın. Ne mutlu Türküm diyene, ne mutlu Türk bayrağı altında kardeşçe yaşamayı ve yaşatmayı başaranlara” dedi.

İç güvenlik politikası  

İYİ Parti olarak iç güvenlik ve terörle mücadele için neler yapacaklarını anlatan Arabacı, “Güvenlik politikalarımızın temel amacı; hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak. Türk Milletinin milli birlik ve beraberliğini, Cumhuriyet’in niteliklerini, hür demokratik düzeni, insan hak ve hürriyetlerini, serbest bir iktisadi hayatı tesis etmek. Ülkenin huzurunu ve toplumsal barışını hedef alan her türlü suç tehdidini daha suç işlenmeden önce, suçu ve suçluluğu yaratan nedenlere odaklanarak ortadan kaldırmak, etkili tedbirler alarak toplumda güven, barış ve huzur ortamını sağlamaktır. “Suçların Önlenmesine Dair Kanun” çıkarılarak önleyici kolluk güçlendirilecek ve özellikle aile içi şiddet, kadın cinayetleri, cinsel istismar, cinsiyet ayrımcılığı, uyuşturucu temini, çocuk istismarı ve çocuk pornosu başta olmak üzere toplum vicdanını kanatan suçlar için önleyici ve ıslah edici özel tedbirler alınacaktır” dedi.