AFSÜ Yeni Uluslararası Anlaşmalarla Gelişimini Sürdürüyor! AFSÜ Yeni Uluslararası Anlaşmalarla Gelişimini Sürdürüyor!

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) TÜBİTAK-BİDEB lisans ve ön lisans öğrenci projelerinden 2209-A kapsamında 31 proje, 2209-B kapsamında 3 proje olmak üzere toplamda 34 proje ile desteklenmeye hak kazandı. 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programında 2023 Yılı 1. dönem çağrısında toplam 11 proje desteklenirken, 2023 Yılı 2. dönem çağrısında 54 projeden 31 proje desteklenmeye hak kazanarak AKÜ öğrencileri bu dönemde yüzde 57 proje desteklenme başarısı gösterdi.

2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında; Fen Edebiyat Fakültesinden 12 proje, Mühendislik Fakültesinden 7 proje, Teknoloji Fakültesinden 4 proje, Turizm Fakültesinden 1 proje, Veteriner Fakültesinden 6 proje, Emirdağ Meslek Yüksekokulundan (MYO) 1 proje desteklenmeye hak kazanırken, 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında ise Teknoloji Fakültesinden 3 proje olmak üzere toplamda 34 proje desteklenecek.

AKÜ’NÜN ÖNCELİKLERİ ARASINDA

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş yaptığı açıklamada üstün gayret gösteren öğrencilerini, danışmanlık yapan öğretim elemanlarını, çalışma ortamı oluşturan tüm personeli kutlayarak teşekkür etti. Karakaş, “Üniversitemiz öğrenci merkezli ve kalite odaklı eğitim-öğretim anlayışını benimseyen, etkin bir akademik danışmanlık sisteminin mevcut bulunduğu bir yükseköğretim kurumu. Öğrencilerimize hem teorik bilgiyi hem de uygulanabilir, sürdürülebilir, AR-GE projeleri üretme becerisini kazandırıyoruz. Üniversitemizde araştırma-geliştirme faaliyetlerinin her zaman desteklenmesi de önceliklerimiz arasında yer almaktadır” dedi.

Kaynak: BÜLTEN