AİLE OKULU SEMİNERİ FRANSA'DA

Afyonkarahisar Sandıklı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz tarafından ailelere yönelik başlatılan Aile Okulu Seminerleri son olarak Fransa'da yapıldı. Strasbourg Başkonsolosluğu Eğitim Ateşeliği koordinesinde düzenlenen seminerde ailelere çocukları ile ilgili farklı bilgiler anlatıldı.

Seminerde, çocukların ailede gördüğü birçok davranışı yansıttığı, bu anlamda model olmanın önemi, çocukları diğer çocuklarla kıyaslamanın olumsuz yönleri, çocuklara yeterli dozda gösterilen ilginin onları birçok sıkıntılı durumdan koruyacağı, kritik dönem kavramına dikkat ederek çocukların daha sonra telafisi mümkün olmayan durumlarla karşılaştırılmaması gerektiği, çocuklarla kaliteli zaman geçirmenin onları sosyal ve duygusal yönden olumlu etkileyeceği gibi konular akademik bulgular ve örnekler eşliğinde anlatıldı.
Aile Okulu Seminerlerini bireysel inisiyatif alarak başlatan Okul Müdürü Mehmet Yılmaz, "Ben bu semineri ülkemizde her yerde yapma hayali kurarken Fransa'da da seminer yapmak ufuk açıcı bir deneyim oldu. Destek olanlara minnettarım." dedi.