Judo Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapacak Judo Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapacak

Erkeklerde A Grubunda Konya'dan Iyaş Selçuklu Ortaokulu birinci, B Grubunda Afyonkarahisar'dan Işıklar Şeker Ortaokulu birinci, C Grubunda yine Konya'dan Konya Anadolu İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu.
Kızlarda A Grubunda Afyonkarahisar'dan Işıklar Şeker Ortaokulu birinci, B Grubunda Eskişehir'den Doktor Halil Akkurt Ortaokulu birinci, C Grubunda ise Antalya'dan Nadire Konuk ve Ali Oğuz Konuk Ortaokulu birinci oldu. 


Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, müsabakalar sonunda yaptığı açıklamada, "Okul Sporları faaliyetlerimiz kapsamında düzenlenen Hentbol Küçükler Grup Müsabakaları sona erdi. Hem erkeklerde hem de kızlarda Afyonkarahisar'dan Işıklar Şeker Ortaokulu birinci oldu. Dereceye giren takımlarımızı tebrik ediyorum." dedi.
Kasapoğlu, ayrıca, Afyonkarahisar'ın spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, "Bu müsabakalar da bunun en güzel örneklerinden biri. Sporu her yaştan vatandaşımıza sevdirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz." diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN