Prof. Dr. Sabri Bektöre Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşiye Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Letife Özdemir, Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Samiye Hancıoğlu, Kocaçay Lojistik Firma Sahibi Ayşe Kocaçay ile akademik personel ve öğrenciler katıldı.

akü

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin düzenlediği "İş Hayatında Kadınlar ve İlham Veren Başarı Hikayeleri" başlıklı etkinlik, Prof. Dr. Sabri Bektöre Konferans Salonunda gerçekleşti. Söyleşi programına, Merkez Müdürü Doç. Dr. Letife Özdemir, Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Başkanı Samiye Hancıoğlu, Kocaçay Lojistik'in sahibi Ayşe Kocaçay, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

AKÜ’de Yenilenebilir Enerji ve Akıllı Sistemler Devrimi Söyleşisi Büyük İlgi Gördü! AKÜ’de Yenilenebilir Enerji ve Akıllı Sistemler Devrimi Söyleşisi Büyük İlgi Gördü!

akü

"Doç. Dr. Letife Özdemir: İş Hayatında Kadınların Karşılaştığı Zorluklar ve Yönetim Kurullarındaki Talep" başlığıyla konuşan Doç. Dr. Letife Özdemir, iş dünyasında kadın yöneticilerin istenmediğini vurgularken, kadınların iş gücüne katılmadaki disiplin, düzen ve azim gibi özellikleriyle arzu edildiklerine dikkat çekti. Özdemir, "İş hayatına eşit koşullarda başvuruyoruz ama genellikle yardımcı pozisyonlar kadınlara biçilen roller oluyor. Buna rağmen, bazı sektörlerde yönetim kurullarında da kadın varlığı arzu ediliyor" dedi.

akü

"AFİKAD Başkanı Samiye Hancıoğlu: Mesleklerin Cinsiyeti Olmamalı ve Kadınların İş Hayatındaki Avantajları" konusunda konuşan Samiye Hancıoğlu, kadının sadece sekreter olarak değil, müdür olarak da iş hayatında yer alabileceğini öne sürdü. Hancıoğlu, kadınların multitasking yetenekleriyle iş hayatında avantaj sağladığını belirtti ve kadınların karar mekanizmalarında daha fazla yer almasını arzuladıklarını ifade etti.

akü

"Kocaçay Lojistik'in Sahibi Ayşe Kocaçay: Cesaretle Girişimcilik Yolunda" başlığı ile konuşan Ayşe Kocaçay, maddi ve manevi hiçbir birikim olmadan girişimciliğe nasıl adım attığını anlattı. Lise mezunu olup üç çocuk annesi Kocaçay, eşinin vefatından sonra iş hayatına atıldığını, iş dünyasında kadın olmanın güçlüklerine rağmen, cesaret, özgüven, sabır ve sebatla kurduğu firmanın başarıya ulaştığını vurguladı. Kocaçay, "Kurumsal bir pazar oluşturmak için sigorta şirketlerine teklifler sundum, ailemin ve çevremdeki çoğu kişinin 'Erkek egemen sektörde ne işin var' şeklindeki karşı çıkmalarına rağmen yılmadım ve başardım" diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN