Yaşam Alanlarında Konforu Artıran Zigon Sehpalar


 

İç içe geçmiş sehpa olarak bilinen zigon sehpa kullanıldığı ortamda yer açar. Konfor alanını genişleten zigon modelleri dekoratif özellikleri sayesinde mekana estetik görünüm katar. Birbirinden farklı modelleri ile her ihtiyaca ve stile cevap veren mobilyalar ev ve ofislerin olmazsa olmaz parçalarıdır. Siz de tarzınızı yansıtan zigon sehpa modellerini keşfetmek istiyorsanız alternatiflerle seçenekleri gözden geçirebilirsiniz.

Zigon Sehpa Seçimini Belirleyecek Unsurlar

Zigon sehpanın renk ve stili odanın dekorasyonu ile uyumlu olması beklenir. Ayrıca ölçüleri, şekli ve yüksekliği, materyal tercihi, mekanın büyüklüğü, kullanım alışkanlıkları ve modelin güvenliği önemli. Salon ve oturma odalarında sıklıkla kullanılan modeller 3'lü zigon sehpa, 4'lü zigon sehpa ve 5'li zigon sehpa olarak tasarlanabilir. Kalabalık aileniz varsa ya da misafirlerinizi rahatça ağırlamak istiyorsanız 4'lü ve 5'li zigon modellerini tercih edebilirsiniz. Çekirdek aileniz ile birlikte hoş vakit geçirirken sunum kolaylığını yaşamak istiyorsanız üçlü zigon sehpa seçeneklerine yönelebilirsiniz. Diğer bir yandan, zigon modellerinin estetik görünümü evin havasını belirlemede kritik bir detaydır. Dış görünüşü hakkında ip ucu veren kare, yuvarlak ve dikdörtgen modeller seçenekleri çoğaltır. Kare ve dikdörtgen modelleri salonunuzda kullanabilirken yuvarlak modellere oturma odanızda yer verebilirsiniz. Yuvarlak zigon modelleri alan tasarrufu sağlaması adına küçük mekanlarda daha çok tercih edilir. Bununla birlikte, modellerin iç içe geçmiş ya da geometrik olarak konumlanması yeni modelleri gündeme getirebilir.

İdeal Zigon Sehpalarda Konfor ve Estetik Görünüm Bir Arada!

Mekanda dönüştürücü etki yaratabilecek modeller rustik, elegan, klasik, sade ya da modern stili yansıtabilir. Klasik stilin ön plana çıkmasında seçilen modelin malzeme ve rengi karar vericidir. Altın, gümüş varaklı ayaklar ya da mermer detay kullanımı ortamın havasına ciddiyet katar. Köşeli ya da cam zigon sehpa, klasik stil sevenlerin tercihleri arasındadır. Cam malzemenin kullanımı odayı daha geniş gösteren ve kolay silinebilen pratik bir etki yaratır. Modern stili yansıtan vurgular ise metal ya da krom ayaklar ile ahşap zigon sehpa modelleridir. Ahşap malzeme meşe ya da ceviz gibi doğal ağaçtan tasarlanabilirken ahşap görünümlü hafif ve kolay taşınabilir malzemelerden de oluşabilir. Ahşap görünümlü modeller rustik bir havayı oluştururken beyaz renk kullanımı ferah bir görünümü sağlar. Fonksiyonelliği ve konforu ön plana çıkaran modellerde ise üst tablası çizilmeyen, kolay zarar görmeyen ve dayanıklı malzemelerden bir araya gelmesine dikkat edilir. Özel tasarımlarda modellerin üst kısmı desenli, şeritli, resim figürlü, geometrik desenli ya da ayna görünümlü olabilir. Çeşitli modellerle, salon ve oturma gruplarında düzen oluşturma ve ekstra yer açma fikrini destekleyen mobilyalar kurtarıcı parçalardır.

Zigon Sehpaların Fiyatlarını Etkileyen Etmenler Nelerdir?

Farklı modellerin tasarımında kullanılan malzeme, boyutları, ekstra aksesuar detayları, parça sayısı fiyat aralığının değişiminde başlıca nedenlerdir. Doğal ahşap kullanılan modeller cam modellere göre daha pahalı olabilirken, cam modeller de ahşap görünümlü modellerden daha pahalıdır. Model takımında parça sayısı da fiyatı yukarı yönlü arttırabilir. Bu nedenle, 4'lü zigon sehpa fiyatları, 3'lü zigon sehpa fiyatından farklı olabilir. Ayrıca, orta sehpa ile zigon modelleri takım halinde de tasarlanabilir. Hayalinizdeki tamamlayıcı mobilyalar arasında bu takımlar yer alıyorsa set halindeki modellere göz atabilirsiniz. Tüm bu kriterlerin ötesinde önemli olan ihtiyaçlarınızı ve beğeninizi karşılayacak modellere ulaşmanız. Tüm bunlar doğrultusunda, seçeceğiniz modelleri alternatifleri ile değerlendirerek Koçtaş web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Beğeninizi kazanan zigon sehpa modelini hızlıca sepete ekleyerek saniyeler içinde alışverişinizi Koçtaş web sitesi üzerinden sonlandırabilirsiniz.