Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen 2022-2023 eğitim-öğretim yılı okul sporları voleybol genç kız ve erkek Türkiye yarı final müsabakaları tamamlandı. 25-28 Aralık tarihleri arasında Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu ve Tınaztepe Spor Salonu'nda düzenlenen müsabakalarda, 8 kız ve 8 erkek takımı mücadele etti.

voleybol müsabakaları

A ve B gruplarında en iyi iki olan takımlar bir üst turda çapraz eşleme ile karşılaşıyor. Böylelikle en iyi olan takımlar belirleniyor.

Kızlarda gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda, İzmir Özel Çiğli Girne Koleji ile İstanbul Özel Halkalı Atakent Doğa Anadolu Lisesi Türkiye finallerinde mücadele etme hakkı elde etti.

Gençlik Spor Festivali 19 Mayıs’ta Zafer Meydanında! Gençlik Spor Festivali 19 Mayıs’ta Zafer Meydanında!

Voleybol müsabakaları

Erkeklerde ise, İzmir Özel Mavişehir Okyanus Anadolu Lisesi ile Konya Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesi Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Ödül töreni düzenlendi

Yarı final müsabakalarının ardından düzenlenen ödül töreninde Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, dereceye giren takımlara madalya ve başarı belgelerini verdi.

Voleybol müsabakaları

Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, yarı final müsabakalarına katılan tüm takımlara ve sporcularına teşekkür etti.

"Okul sporları, gençlerimizin sporla tanışması ve yeteneklerini geliştirmesi açısından önemli bir platformdur" diyen Kasapoğlu, "Türkiye finallerinde mücadele edecek takımlara başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak: ODAK GAZATESİ