Fuarda 20 ülkeden 100 kişilik bir alım heyeti yer alacak ve sağlık turizmi konusunda önemli temaslar gerçekleştirecek. Türkiye'nin 2028'e kadar 100 milyar dolar turizm geliri hedefine ulaşmayı planladığı göz önüne alındığında, tanıtım faaliyetlerinin artırılması önemli bir rol oynamaktadır. Bu kapsamda Ankara, önemli bir fuar ve zirveye ev sahipliği yapacak. Zirvenin açılışını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yapacak ve etkinlik 16-19 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. Fuarda sağlık alanı da dört ana tema arasında yer alacak.

Fuarda, Ticaret Bakanlığı destekli 100 kişilik bir sağlık sektörü temsilcisi bulunacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konuşmacı olarak katılacak ve Ankara Ticaret Odası, "Health Ankara" projesiyle sağlık turizminde Ankara'nın konumunu tanıtacak.

Sağlık Diplomasisi Derneği Başkanı Dr. Ahmet Aksu, Ankara'nın ilk kez sağlık turizmiyle ön plana çıkacağına dikkat çekiyor. Aksu, fuarın Ankara'nın uluslararası alanda sağlığın rekabet avantajlarını kullanarak açılmasında bir kilometre taşı olacağını söyledi.

Fuarda, 30 farklı ülke stant açacak ve 100'e yakın büyükelçi de hazır bulunacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret Odası gibi kuruluşlar tarafından da desteklenen fuarda, destinasyon tanıtımları, sağlık, spor, kış ve kültür turizmi için özel bölümler yer alacak. Fuar, 100. Yıl Salonu'nda Cumhuriyetin 100. yılına atıfta bulunarak 100 isimli konuşmacıyı ağırlayacak.

1,1 kilogram yağ kitlesi görenleri hayrete düşürdü! 1,1 kilogram yağ kitlesi görenleri hayrete düşürdü!

CEMİLE KAYTAN

Editör: Afyon ZAFERİM