11 Grammy ödülünün de aralarında bulunduğu 500'e yakın ödül kazanan Taylor Swift, geçen aylarda Time dergisi tarafından yılın kişisi seçilmişti. Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber, Swift'in siyasi arenada da etkili bir güç olduğu ve Kasım seçimlerine yön verebileceği tartışmaları alevlendi.

Newsweek'in Redfield & Wilton Strategies araştırma şirketi tarafından yürütülen bir ankete göre, Taylor Swift'in fikir lideri olarak ortaya çıktığı ve kamuoyunun politik görüşlerini etkileyebileceği görülüyor.Ankete katılanların yaklaşık %20'si, 34 yaşındaki Swift'in desteklediği bir başkan adayına yönleneceklerini belirtti. Seçmenlerin %18'i ise eğer Swift tarafından desteklenirse, oy kullanma ihtimallerinin "daha yüksek" veya "önemli ölçüde daha yüksek" olacağını ifade etti.

Önümüzdeki seçimlerde ABD seçmenleri arasında 8 milyon yeni seçmenin olacağı ve toplamda 41 milyon Z kuşağı seçmenin oy kullanacağı öngörülmekte. Bu genç seçmen kitlesinin büyük bir kısmının ünlülerin politik tercihlerinden etkilendiği düşünülüyor, bu da Taylor Swift gibi popüler bir figürün siyasi etkisinin önemini arttırıyor.

Beyazıt Öztürk'ten müjde: Beyaz Show geri dönecek Beyazıt Öztürk'ten müjde: Beyaz Show geri dönecek

Kaynak: BÜLTEN