Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün yürüttüğü ulusal projelerden birisi olan Evliya Çelebi Öğrenci Değişimi Projesi Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki öğrencilere ülkenin farklı il ve bölgelerinin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtma, farklı kültür çevrelerinde yetişmiş öğrencilerin sosyal- kültürel açıdan birbirilerini tanımalarını sağlama, kardeşlik duygularının gelişmesine katkıda bulunma, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerine katılma amacıyla hazırlanmıştır.

MİLLETVEKİLİ OLGUN’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI MİLLETVEKİLİ OLGUN’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Afyonkarahisar okullarından başvurusu kabul edilen Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 öğretmen ve 12 öğrenciler 01-07 Ekim 2023 tarihleri arasında proje ortağı Giresun Nurettin Canikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ziyarete giderek, hem okuldaki derslere katıldılar hem de Giresun’da çeşitli makam ziyaretleri, üniversite gezisi ile Giresun’un tarihi ve kültürel yerlerini gezdiler.

Projenin 2. Kısmında ise Afyonkarahisar’ı ziyarete gelen Giresun Nurettin Canikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Afyonkarahisar Kız Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri, Şube Müdürü Abdullah Kaya eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’yi makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci; Afyonkarahisar’a ziyarete gelen Giresun Nurettin Canikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile tek tek sohbet ederek, onları Afyonkarahisar’a misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’nin iline ziyarete gelen öğretmen ve öğrencilere hediyeler takdim etmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM