“Siyasiler Birbirine Düşman Değildir”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları, Dazkırı Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel iftar programında buluştu.

Dazkırı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftara, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları Burcu Köksal, Fatih Aydın, Abidin Yağcı, Ali Arıkan, İbrahim Kadıoğlu, Halis Akar, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yusuf Onur Seçme, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, Millet İttifakı bileşeni partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Adayı Fatih Aydın, düzenlenen iftar programında; “Siyasiler birbirlerine düşman gruplar değiller; düşmanlığı bırak, hasım bile değiller. Sadece ve sadece bir demokrasi ortamında yönetimi ele almak için bir yarışın içindeler. Biz hepimiz birbirimizi kucaklayacağız. Bir yerde anlamadığımız yanlış bir şey olduğunda ithama kalkmak, karşı tarafa saldırmak bizlerin görevi olmamalı” dedi.

15 MAYIS SABAHINDA KİMSE KAYBETMEYECEK

Aydın, “15 Mayıs sabahına bu ülkede kimse kaybetmek duygusu ile uyanmayacak. Kimse seçim kazandığı için zafer yaşadığı hissine kapılmayacak. 15 Mayıs sabahı sadece Cumhurbaşkanı değişmeyecek, inşallah ülkemiz bir bütün olarak yeni bir döneme başlayacak. Biz bu dönemde insanlarımızı iteleyerek, bizlerle rakip oldukları için onları incitecek ifadeleri kullanarak göreve başlamayacağız, herkesi kucaklayacağız. Hepimiz, milletin iradesinin tertemiz tecelli etmesinin huzuru ile yeni hayatlarımıza adım atacağız. Milletin iradesinin kendilerine ipotekli olduğu zehabına kapılmış, devleti kendilerininmiş zanneden bir avuç insan da yeni hayatlarına adım atacak. Onlar da bu ülkedeki herkes gibi eşit ve imtiyazsız yaşamayı öğrenecekler. Herhangi bir vatandaştan farksız olduklarını ne yazık ki unutmuşlardı. Bu millet onlara hatırlatacak” dedi.