Çay’da tansiyon yükseliyor! Çay’da tansiyon yükseliyor!

Son zamanlarda pandemiden orman yangınlarına, sellerden savaşlara kadar birçok felaketi önceden ima eden popüler dizi, şimdi de 2024 yılında dünyayı bir karanlık çökebileceği öngörüsünde bulundu. Bilim insanlarının yüzyılda bir vuku bulduğunu belirttiği güneş fırtınaları, gezegenimizde büyük elektrik kesintilerine yol açabilecek potansiyele sahip.

Modern dünya, teknolojinin doruğa ulaşmak üzere olduğu bir çağda yaşarken, beklenen bu elektrik kesintileri hayatı durma noktasına getirebilir. Dizinin keskin öngörüleri, normalde 2025'te beklenen felaket beklentisinin bir yıl öne çekilmesine neden olmuş durumda. Güneş patlamasının erken geleceği ihtimali, bazı ülkeleri piller, şarj cihazları ve mum gibi malzemeleri stoklama gibi tedbirlere sevk etmiştir.

'The Simpsons'ın yeni tahminleri sadece bir felaket senaryosunu değil, aynı zamanda potansiyel sonuçları da içeriyor. Animasyonun yayınlanan son bölümünde, dünyayı bekleyen olay, güneş fırtınası olarak betimleniyor. Simpsonlar, eğer elektrik kesintileri gerçekleşirse, modern dünyanın alışık olduğumuz günlük yaşantıdan sıyrılarak daha ilkel bir yaşama dönüşebileceğini ima ediyor.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN