Afyonun Gözü O Projede! Proje Devam Edecek Mi? Afyonun Gözü O Projede! Proje Devam Edecek Mi?

İYİ Parti'nin Afyonkarahisar İl Başkanı, ekonomik zorluklarla baş etmeye çalışan esnaflara yönelik belediyenin tutumunu eleştirerek, "Esnafımız yeterli yükü taşıyor ve çok sayıda zorlukla karşı karşıya. Dürüst olmak gerekirse, tüm bu zorluklara rağmen hala ayakta kaldılar ve mücadele etmek için çabalıyorlar. İçinde bulunduğumuz dönemde belediyenin esnafa destek yerine köstek olmasına anlam veremiyorum" şeklinde konuştu.

Mısırlıoğlu, büyük sermayeli zincir marketlerin gölgesinde kalan esnafların durumuna dikkat çekerek, "Birçok esnaf maalesef iş yapamaz hale geldi ve kepenk indirmek zorunda kaldı. Şimdi ise ekmek bile satabilecek durumda değiller. Afyonkarahisar Belediyesi, daha önce ekmek üretimine yaptığı yatırımla ilgili olarak bir dizi adımı yanlış uyguladı." dedi ve No 03'teki ekmek üretiminin sona erdirilmesini eleştirdi.

Afyonkarahisar İl Başkanı, "Belediyemiz neden bu yatırımı boşa çıkardı?" diye sordu ve belediyenin suya yüzde 15 ve belediye tesislerinde satılan ürünlere yüzde 40 zam yaptığını belirtti. Bu ekonomik dönemde alım gücünün düştüğü bir durumda fiyatlandırmanın çok yüksek olduğunu söyledi.

Mısırlıoğlu, belediyenin ikiyüzlülüğünün bununla sınırlı olmadığını belirtti, belediyeyi bitmemiş projelerle vatandaşın gözünü boyamakla itham etti. İYİ Parti İl Başkanı, "Başkanımızın kazdığı her yeri bitmiş projeto olarak görüyor olabilir. Şu anda hangi projemiz gerçekten şehre vizyon ve değer katıyor? Algı operasyonlarına başladılar, bakalım seçim öncesi ne kadar verim alabilecekler" dedi.

Editör: Afyon ZAFERİM