İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti il binasında haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Sözlerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümü dolayısıyla anarak başladı.

Haftalık basın toplantısında ekonomiye değinen İl Başkanı Mısırlıoğlu, “Ben her hafta aynı konuya değinmekten bıktım ama hükümet bir şeyleri düzeltmeye yeltenmiyor bile. Ülkemizin ilk ve öncelikli gündemi ne yazık ki ekonomi” dedi.

“ÇARŞI PAZAR EL YAKIYOR“

Maliyetlerin yüksek olduğunu vurgulayan Mısırlıoğlu, “Çarşı pazar el yakıyor. Kış kapıda, ısınma giderleri de vatandaşın omzuna ağır bir yük gibi binecek. İnsanlar şimdiden kışı nasıl geçireceklerini düşünüp harcamalarından kısmaya çalışıyorlar. Toplumun yalnızca bir kesimi, alt gelirli diye gruplandırabileceğimiz bir kesim bunu düşünmüyor. Artık ne yazık ki nüfusumuzun büyük bir çoğunluğu ekonomik dar boğazdan geçiyor. Meyve, sebze fiyatları yüzünden vatandaş Pazar tezgahlarına yaklaşamıyor. Enflasyon rekoru kıran gıda fiyatları yüzünden marketlerin önünden geçmeye korkuyoruz. Esnaf satamamaktan, vatandaş alamamaktan yakınıyor. Peki hükümet ne yapıyor? Kendi ülkemiz günlük güneşlikmiş gibi başka ülkelerin sorunlarını öncelikli gündem haline getiriyor” diye konuştu.

“7’DEN 70’E HERKES MUTSUZ”

Türkiye’de 7’den 70’e herkesin mutsuz olduğunun altını çizen Mısırlıoğlu,  “Öğrencilerimiz kaldıkları yurtlarda, okudukları okulda mutsuzlar. Ölmeyi tercih ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde intihar vakalarını konuştuk biliyorsunuz. Yine aynı şekilde ölmeyi tercih etmeyip aramızdan ayrılan kardeşlerimiz evlatlarımız var. KYK yurtlarının hali içler acısı. Daha geçenlerde bir kızımız asansör kazasında hayatını kaybetti. Devlete emanet edilen bir yavrumuz ne yazık ki devletin yurdunda, ihmalkarlık nedeniyle aramızdan ayrıldı. Üzeri alel acele kapatılan bu konu aslında çağdaş medeniyetler seviyesine ne kadar uzak olduğumuzun bir kanıtı” ifadelerini kullandı.

GENÇLER BU ÜLKENİN TEMİNATIDIR

KYK yurtlarında öğrencilerin balık istifi gibi yaşamaya mahkum edildiğini söyleyen Mısırlıoğlu, “8-10 kişilik odalarda kalmaya mecbur bırakılıyor. Ülkemizde gençler sınava hazırlanırken de üniversite okurken de mezun olurken de iş hayatına atılırken de çok zorlanıyor. Bu ülkede yaşamak evet çok zor ama bu ülkede genç olmak daha da zor. Sonra da vay efendim giden gitsin deyip kapıyı gösteriyoruz gençlerimize. Gençler bu ülkenin teminatıdır. Topraklarımızın, cumhuriyetimizin, vatanımızın, bayrağımızın bekçileri, mirasçılarıdır. Onlar topraklarımızda açan çiçeklerdir. Su vermeye üşendiğimiz, oksijensiz bıraktığımız bu güller elbette soluyor. AKP hükümeti bu vebalin altından nasıl kalkacak acaba? Öğrenci yurdundan çok hapishaneye benzeyen yerlerde nasıl geleceğe atılma planları yapacak bizim gençlerimiz?“ dedi. 

‘SEN Bİ ŞÖYLE GEÇ’ ‘SEN Bİ ŞÖYLE GEÇ’

Afyon Haberleri  Afyon Haber   Afyon Gazete   Afyon Gazeteleri   Afyon Sondakika Haberleri

Editör: Afyon ZAFERİM