Metro Saatleri

Toplu alanlarda ulaşımı daha kolay ve sorunsuz hale getirmeyi sağlayan metrolar günümüz standartlarında arabası olmayanlar için vazgeçilmez bir ulaşım aracı olarak kullanılmaya devam ediliyor. Özellikle öğrenciler ve işçiler için tercih edilen metro belirli saatlerde seferler düzenleyerek yurt içerisinde aktif faaliyetine sunuyor. Sabah saatlerinden itibaren başlayan ulaşımda kolaylık sağlayan metro hatları toplu taşımada bir trend oluşturuyor. İstanbul gibi Büyük şehirlerde trafiğin büyük oranda azaltılmasını sağlayan metrolar daha geniş alana hitap edebilmesi için yapılan çalışmalar ile daha genişletilmeye devam ediliyor.

5 Farklı İlde Metro Çalışma Saatleri

Metro açılış saatleri sabah 06:00 itibariyle başlıyor. Gece 12.00 ya da 01:00'a kadar sürebiliyor. Bu aktif olarak çalışma standardının bulunduğu metro hattına göre değişiklik gösterebiliyor.

İllere göre metro saatleri 2023 yılına özel büyük iller arasında kabul edilen İstanbul, Adana, Ankara, İzmir ve Bursa bölgelerinde yapılan analizler aşağıdaki tablodan takip edilebilir:

l  

İstanbul metro çalışma saati sabah 06.00 ile gece 00:00 arasındadır.

l  

Ankara metro çalışma saati sabah 06.00 ile gece 01:00 arasındadır.

l  

Adana metro çalışma saati sabah 06.04 ile gece 23:04 arasındadır.

l  

İzmir metro çalışma saatleri sabah 06.00 ile gece 00:20 arasındadır.

l  

Bursa metro çalışma saatleri sabah 06.00 ile gece 00:00 arasındadır.

Gece İşletilecek Metro Hatları

Metro seferleri belirli illerde resmi tatillere özel çalışma gösteriyor. Alınan yeni karar doğrultusunda 30 Ağustos Cuma günü sonrası İstanbul başta olmak üzere altı farklı metro hattında resmi tatil ve hafta sonlarında 20 dakikalık ek seferler ile gece metrosu seferlerine başlandı.

Gece işletme yapacak olan hatlar:

M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı

M1B Yenikapı-Kirazlı

M2 Yenikapı-Hacıosman (Sanayi Mahallesi-Seyrantepe arası çalışmayacaktır)

M4 Kadıköy-Tavşantepe

M5 Üsküdar-Çekmeköy

M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü

 

Detaylar için : https://www.ankaramasasi.com