La Roche Posay Güneş Kremi

Cildi ultraviyole (UV) radyasyondan korumak için güneş kremi kullanılmaktadır. UV radyasyonunu cilde nüfuz etmeden önce emen titanyum dioksit veya çinko oksit gibi kimyasallar içerirler. Güneşten koruyucular hem UVA'yı hem de UVB'yi engelleyebilir. Fakat tüm güneş kremlerinde aynı etki olmamaktadır. Bu ürünlerden bazıları UVA'ya karşı koruma sağlamaktadır. İnsanlar genellikle güneş yanığını önlemek, bronzlaşmayı yavaşlatmak veya azaltmak,  cilt kanseri riskini en aza indirmek için güneş kremleri kullanırlar.

La Roche Posay güneş kremi dışarı çıkmadan 20 dakika önce sürmeli ve dışarıdayken iki saatte bir yeniden uygulamalıdır. Uygulanan miktar, hava koşulları, dışarıda geçirilen süre ve aktivite seviyesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Yapılan araştırmalara göre, insanların günde yetişkin başına en az 30 ml kullanmasını önermektedir. Güneş kremleri tek başına uygulanabileceği gibi makyaj veya losyon ürünlerinin altına da sürülebilir.

La Roche Posay Güneş Kremi Kullanımı

La Roche Posay güneş kremi halk sağlığı kuruluşları tarafından ılıman ülkelerde rutin kişisel hijyen rejiminin bir parçası olarak günlük kullanım için yaygın olarak önerilmektedir. Güneş koruyucu kullanımının skuamöz hücreli karsinom riskini azalttığı ancak bazal hücreli karsinom riskini azalttığı gösterilmiştir. Bu ürünleri incelemek ve satın almak için https://www.eczacin.com/la-roche-posay-gunes-kremi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.