Kraft Kâğıt Ne Demektir?

Çok dayanıklı selüloz malzemeden yapılan ve ambalaj malzemesi olarak çok tercih edilen kâğıt türüne kraft kağıt denir. Kraft kâğıdı saman yani sarı renk veya beyaz renk olabilir. Beyazlatılmış kraft  kâğıdı ağartma işlemi ile elde edilir. Genellikle çam, ladin, köknar gibi ağaçların liflerinden elde edilir. Dayanıklılığı yüksek olduğu için çok tercih edilir.

Kraft Kağıt Nerelerde Kullanılır?

Özellikle doğada çözünen yapısı ile kraft kağıt çok tercih edilir. Birçok ülkede naylon poşet yerine kraft kâğıdından yapılan alışveriş çantaları kullanılır. Ayrıca kraft kâğıt davetiye, ambalaj, kartvizit sektöründe de tercih edilir. Bunun dışında defterlerde de kraft kâğıt kullanımı göze çarpar. Kraft kâğıt iki renk şeklinde kullanıldığı gibi istenilen ebatlarda satışı bulunur.

Kraft Kağıt Özellikleri Nelerdir?

Kraft kâğıt beyaz ve sarı rengi ile dikkat çeker. Ayrıca kraft kağıt tam bir doğa dostudur. Dayanıklı yapıya sahip olması ve organik olması açısından kullanıcılar tarafından çok tercih edilme sebebidir. Kraft kâğıt çeşitlerine https://www.guvensanat.com/kraft-kagit adresinden ulaşabilirsiniz.