Kaza, görüş mesafesinin ciddi derecede düşük olduğu bir sırada meydana geldi. Ö.O.T. kontrolündeki ve henüz plakası açıklanmayan bir otomobil ile Cemal Soysal yönetimindeki plakasız bir başka otomobil şiddetle birbirine girdi. Çevredekilerin hızla ihbarı üzerine olay yerine acil servis, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Kurtarma ekiplerinin yoğun çabası sonucu sürücülerden biri olan Cemal Soysal ve araçta yolcu olarak bulunan Hamdi Özdemir'in kaza yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi. Ö.O.T. ile araçtaki diğer yolcu A.A. ise, sağlık ekiplerince hızla hastanelere nakledilerek tedavi altına alındı.

ODAK’ın birinci sayfası: “Rektör Karakaş Heybesi Dolu Döndü” ODAK’ın birinci sayfası: “Rektör Karakaş Heybesi Dolu Döndü”

Kaza yerinden alınan Cemal Soysal ve Hamdi Özdemir'in cenazeleri, adli tıbbi işlemler için Isparta Şehir Hastanesi morguna götürüldü. Sisli havanın kazada etkili olduğuna dikkat çekilirken, kaza hakkında detaylı soruşturma başlatıldı. Ekiplerin incelemeleri ve görgü tanıklarının ifadeleriyle kaza hakkında daha fazla bilgi edinileceği bekleniyor. İHA

Editör: Cemile Kaytan