Hibrit Jeneratör

Jeneratörler elektrik kesintisi durumlarında devreye giren ve çalışmaların hız kesmeden devam edebilmesine yardımcı olan özel cihazlardır. Jeneratörlerin her biri farklı mekanizma ve çalışma prensiplerine bağlı olsalar da temel olarak görevleri elektrik enerjisi sağlamaktır. Jeneratör çeşitlerinden bir tanesi olan hibrit jeneratör de elektrik sağlamakla beraber bunu daha ekonomik, çevreye dost ve duyarlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Hibrit jeneratör ihtiyacınızda dilediğini güç aralığında ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılıyoruz.

Hibrit Güç Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Bizlere çok da yabancı olmayan bir kelime olan hibrit ilk olarak otomobil motorlarında kullanılmaya başlandı. Bu sistem standart bir otomobilin çalışması için gerekli fosil yakıt türevlerine bir alternatif olarak üretildi ve elektrikle çalışabilen bir teknolojiye evrildi. Fosil yakıtların çevreye ve doğaya ne denli zarar verdiği bilindiğinden hibrit sistem insanlara da oldukça güvenilir geldi.

Hibrit iki farklı sistemin tek bir panel altında çalışması anlamına gelmektedir. Günümüz teknolojisine ve imkânlarına uygun olarak ürettiğimiz hibrit jeneratörler büyük enerji tasarrufu ile tercih sebebi oluyor. Düşük egzoz emisyonları ve özellikle düşük ses seviyesi ile ayrıca jeneratörler arasında bir artı olarak kabul görebilmektedir.

Hibrit jeneratör çeşitleri çok farklı yerlerde kullanılabilir. Örneğin Telekom altyapı çalışmalarında, afet kurtarma operasyonu esnasında elektriğin sürekli gerektiği durumlarda, geniş alanlı tarım uygulamalarında, şebekeden uzak şantiyelerde, açık havada yapılan konser vb. etkinliklerde hibrit jeneratörler sıklıkla kullanılmaktadır. İhtiyacınıza uygun geniş güç aralığında hibrit jeneratör siparişlerinizi https://www.teksan.com/tr/hibrit-jenerator/ adresinden veya bizleri arayarak kolaylıkla verebilirsiniz.