HES İLAÇ AFYONSPOR’A MORAL YEMEĞİ

       

          Hes İlaç Afyonspor Kulübümüz, Isparta 32 Spor maçı öncesi moral yemeğinde buluştu.
 

Hes İlaç Afyonspor Kulüp Başkanı Süleyman Karakuş, TFF 2. Lig Beyaz Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Hes İlaç Afyonspor futbolcularına, teknik heyetine ve personeline moral yemeği verdi. Pazar günü saat 15.00’te oynanacağı Isparta 32 Spor maçı öncesi Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te, kulübü yalnız bırakmadı.

İl protokolü de, futbolcular ve teknik ekip ile bir araya gelerek, başarılar diledi. Düzenlenen yemeğe; Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Hes İlaç Afyonspor Kulüp Başkanı Süleyman Karakuş,  yönetim kurulu üyeleri, Teknik Direktör Koray Palaz, yardımcı antrenörler, futbolcular ve kulüp personelleri katıldı.
 

HES İLAÇ AYONSPOR, ISPARTA 32 SPOR KARŞILAŞMASI ÖNCESİ MORAL DEPOLADI

Pazar günü saat 15.00’te Zafer Stadı’nda Isparta 32 Spor ile karşı karşıya gelecek olan Hes İlaç Afyonspor’a maç öncesi başarılar dileyen Kulüp Başkanı Süleyman Karakuş; “Malum artık son haftalara geldik. Son 4 maçımız var. Pazar günü de çok önemli bir maça çıkacağız. Bu konuda bütün hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah Pazar günü sahada Zafer Stadı’mızda zaferi kazanacağımıza benim şüphem yok. Benim sizlere inancım dün olduğu gibi bugün de devam ediyor. Değerli protokolümüz de sizinle birlikte olmak istedi. İl protokolümüze moral yemeğimize geldikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Birlik mesajı veren takım kaptanı Olcay Şahan ise; “Biz bir aileyiz. Yani takım elinden gelen en iyi mücadeleyi vermeye çalışıyor. Bu şehrin bir tane futbol kulübü vardır. O da Afyonspor’dur ve hak ettiği yerde bulunmuyor.  Afyonspor’umuzun bulunduğu ligde olmaması gerekiyor. Daha üst liglerde olması gerekiyor. Biz elimizden gelen en iyi gayreti, mücadeleyi vermeye çalışıyoruz. Biz futbolcular içerde ve dışarda oynadığımız her maçımızda protokol tribününün kalabalık bir şekilde görmekten mutluluk duyuyoruz. Genç bir takım kuruldu. Biz futbola açız ve burada bu futbolcular aç olduğu yerde de sizin maddi ve manevi desteğinize çok ihtiyacı var. Çünkü bu kulübün bir tane Afyonspor takımı var. Bu kulübü hep birlikte bir araya gelerek, üst sıralara taşabilmemiz için gerçekten maddi manevi her türlü desteğe ihtiyacı olduğunu belirtmek isterim. Biz futbolcular arasında çok güzel bir uyum var. Yönetimimizle, hocalarımızla bu birlik beraberliğin boşa gitmesini istemiyoruz. Ne kadar birlik beraberlik içinde olursak, o kadar başarılı oluruz. O yüzden de gerçekten sizin çok çok desteğinize ihtiyacımız var. Bunu takım adına dile getirmek istedim.” şeklinde konuştu.

“AFYONLU GENÇLER BU KULÜBÜN GELECEĞİDİR”
Teknik Direktör Koray Palaz da takımı destekleyen herkese teşekkür ederek; “Her şeyden önemlisi hayatım boyunca gurur duyacak bir futbolcu grubum var. Ben onların emeklerine her zaman çok saygı duydum. Yalnız yeri gelmişken söylemek istiyorum. Biraz yalnız kaldık. Biraz öksüz kaldık. Süleyman Başkanım her zaman yanımızda, yönetim kurulu her zaman arkamızda ama şehir olarak biraz yalnız kaldık. Ben, teknik ekibimiz, futbolcular ve herkes gelip geçici. Geriye kalan bir tek Afyonspor olacak. Şu anda 12 tane Afyonlu genç arkadaşımız var. Yaş gruplarına inanamazsınız. Bu genç futbolcu kardeşlerimizin yaşları 17, 18, 19’dur. Hepsi bu kulübün geleceğidir. Bu şehre hizmet ederek,  geride iz bırakmak için, güzel bir eser bırakmak için uğraşıyoruz. Bu süreçte lütfen yanımızda olun.” diye konuştu.

AFYON PROTOKOLÜNDEN TAKIMA TAM DESTEK

Yemeğe katılım sağlayan il protokolü takıma olan desteklerini açıkça ifade ederek duygularını dile getirdi. Yapılan açıklamalarda birlik ve beraberlik mesajı verilirken, oynanacak maç için de başarı dileğinde bulunuldu.

Pazar günü maça katılacağını ifade eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay; “Öncelikle sizin futbol hayatınızdaki başarılarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Süleyman Başkanımızın da bahsettiği gibi biraz şanssızlıklar olmuş olabilir ama önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan Isparta maçında sizlere güveniyoruz. Daha önceki maçlara katılamadım. Ama bu haftaki maçın önemine binaen nasip olursa, Pazar günü maça katılacağız. Hep beraber galip ayrılacağız. Size olan güvenim ve inancım tamdır. Afyonspor olarak inşallah Isparta'yı 2 - 0 veya 3 - 0 yeneceğiz. Ben bu konuda sizlere güveniyorum. Rabbim de güç kuvvet versin. Maçın kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum. Biz sizin yanınızdayız. Sizlere güveniyoruz. Allah yardımcınız olsun.” şeklinde konuştu.

Moral gecesinde kısa bir konuşma yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Bu futbolda yenmek de var, yenilmek de. Ama gönlümüz galip gelmekten yana. Bunu da başarabilecek gücümüz var. Bizim bundan şüphemiz yok. Dün olduğu gibi bundan sonra da hep yanınızdayız. Allah yardımcınız olsun. Futbolcularımıza ve teknik heyete güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven; “Öncelikle burada bizi misafir ettiği için yönetici arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Önümüzde 4 maç kaldı. İnşallah Isparta ile başlayan bir trend ile yukarıya doğru giderek, üst sıralarda hak ettiğimiz yerimizi alacağız inşallah. Puan durumuna baktım da belki Play Off'u da zorlar mıyız diye düşündüm, inşallah zorlarız da. Biz sizlere güveniyoruz. Ben bu Pazar ki maçın skorunu söyleyeyim. Benim tahminim Afyon’un plakası yani 3 – 0 diyorum ve olacağına inancım tamdır. Geriye kalan maçlar için şimdiden tüm futbolcularımıza başarılar diliyorum. Allah kaza bela vermesin, sakatlık vermesin. Sizler için özellikle duamız budur.” diye konuştu.

Spor şehri Afyonkarahisar için alt yapıya önem vereceklerini ifade eden AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da; “Genç yaşta sporcu yetiştirmek için Kocatepe Spor Kompleksi’nin yanına yaptırdığımız Spor Lisesi inşaatı devam ediyor. Buraya şehrimizden ve il dışından gelen yetenekli öğrencilerimizi sporcu olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede kulübümüzü yarınlara çok daha güçlü taşıyacağız. İleri ki yıllarda 1. Lig ve süper ligde oynayacak Afyonkarahisarlı futbolcularımız olacak. Bir adım sonra da yurt dışına gidecek gençleri bulup o yetenekleri ortaya çıkarmak, desteklemek hepimizin ortak görevi olacak. İnşallah bu haftaki maçta sizlere başarılar diliyoruz.” dedi.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı; “Geçtiğimiz aylarda Arnavutköy ile oynanan bir maçınızı izledim. O maç anılarımda güzel bir yer tutacak. Çünkü Afyonspor’umuz 2 - 1 yenmişti. Stadyumda izlediğimiz karşılaşmada bir izleyici, bir taraftar olarak maçı izlerken büyük bir heyecan duydum. Dualarımızla ve iyi dileklerimizle her zaman arkanızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Bu anlamda gerçekten bu haftaki maçımız çok önemli. Fırsat buldukça maçlarınıza daha sık gelmek istiyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Takım olarak yensek de, yenilsek de her zaman yanındayız.” diye konuştu.
 

Moral yemeği çekilen aile fotoğrafı ardından son buldu.