HES Afyonspor-1    Ispartaspor-0

TFF 2. Lig temsilcimiz HES İlaç Afyonspor bugün kendi saha ve seyircisi önünde Ispartaspor 32Spor’u konuk etti.

43 olan puanını 46’ya yükselten Afyonspor, 9. sıraya yükselmeyi de başardı. Afyonspor 9. sıraya yükselerek düşme potasından da uzaklaşmış oldu.

Aynı puana sahip iki ekip arasında oynanan karşılaşmada gülen taraf temsilcimiz HES İlaç Afyonspor oldu.

Her iki takımında galibiyet için sahaya çıktığı karşılaşmanın ilk 45 dakikasında temsilcimiz Afyonspor rakibine oranla daha iyi bir futbol ortaya koydu.

Temsilcimiz 28. Dakikada Alper Tursun’la çok net bir gol pozisyonundan yararlanamadı ve ilk 45 dakikada golsüz sona erdi.

İKİNCİ YARIYA GOLLE BAŞLADIK

İlk yarısı golsüz sona eren karşılaşmanın ikinci yarısına temsilcimiz HES İlaç Afyonspor golle başladı. Ani gelişen Afyonspor atağında ilk yarıda da gole çok yaklaşan Alper Tursun’un 49. Dakikada attığı golle Afyonspor’u Isparta 32Spor karşısında 1-0 öne geçirdi. Bu golden sonra konuk Ispartaspor beraberlik sayısı için kalemize yüklendi. Son dakikaları nefes kesen maçta konuk ekip uzatma dakikalarında gole çok yaklaşmasına rağmen uzun bir aradan sonra şans Afyonspor’dan yana oldu ve karşılaşma Afyonspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. Karşılaşma sonrası Afyonsporlu futbolcular ve taraftarlar uzun bir aradan sonra gelen galibiyetin mutluluğunu doyasıya yaşadı. Temsilcimiz Ispartaspor karşısında elde ettiği galibiyetle puanını 46’ya yükseltirken, konuk ekip Ispartaspor ise 43 puanda kaldı.