Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl’e yaptıkları ve yapacakları faaliyetler hakkında bilgi veren Sandıklı Arama Kurtarma Derneği Başkanı Hüseyin Özgören, tamamen gönüllülük esasına göre bu derneği kurduklarının altını çizdi. İlçede ve doğada yapılacak her türlü arama kurtarma ile doğal afetler sonrası için deneyimli bir kadro kurduklarını ve çalışmalara başladıklarını ifade ettiler.

Okullar bazında eğitim seminerleri ve bilgilendirme çalışmaları yapacaklarını belirten Sandıklı Arama Kurtarma Derneği Başkanı Hüseyin Özgören, 4-5 ay gibi çok kısa bir süre önce kurulmalarına karşılık şimdiden 100 kişilik gönüllü ordusu olduklarını ve her gün onlarca başvuru aldıklarını belirtti. Başkan Çöl’ün kendilerine ilk günden itibaren her türlü desteği verdiklerini belirten Sandıklı Arama Kurtarma Derneği Başkanı Hüseyin Özgören, bu bağlamda kendilerine teşekkür ederek, duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

SON DERECE ÖNEMLİ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Çöl; “Bugün Sandıklı Arama Kurtarma Derneği Başkanı ve üyeleriyle buluştuk. Bu anlamlı ziyaretleri dolayısıyla çok mutlu ve gururluyum. Sandıklı Arama Kurtarma Derneği’nin fedakâr ve özverili çalışmalarını uzun süredir takip ediyor ve destekliyoruz. Sandıklı Kurtarma Derneği, afetler ve acil durumlarda hızlı müdahale ve arama kurtarma faaliyetleriyle önemli bir rol üstleniyor. Başta depremler olmak üzere, çeşitli doğal afetler ve acil durumlarla karşı karşıya kalabileceğimiz gerçeği, bölgemizde bu tür ekiplerin varlığını ve etkin çalışmalarını son derece önemli kılıyor. Bu ziyaret, dernek üyeleriyle bir araya gelme ve onların çalışmalarını yakından tanıma fırsatı sunmuştur. Kendilerine ne kadar minnettar olduğumu ve gösterdikleri özverili çaba için teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Yaptıkları çalışmalarla hemşehrilerimizin güvenliğine katkı sağlıyor ve onların yanında olduklarını hissettiriyorlar” dedi.

DESTEK SAĞLANMAYA DEVAM EDECEK

Başkan Çöl, “Belediye olarak, Sandıklı Arama Kurtarma Derneği'nin daha etkin ve başarılı olması için elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz. Ekipman eksiklikleri, eğitim ihtiyaçları ve diğer konularda yardımcı olmak, kurtarma çalışmalarının daha hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayacaktır. Siz değerli hemşehrilerimin de, gönüllü kurtarma çalışmalarına destek olmalarını ve bu tür kuruluşların önemini fark etmelerini diliyorum. Birlikte, daha güvenli ve dayanıklı bir Sandıklı için el ele vererek çalışmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle ziyaretleri için Sandıklı Arama Kurtarma Derneği üyelerine tekrar teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu. >>AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM