Eyyüp Çetin Avrupa’da Mindere Çıkacak

Arnavutluk'ta düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Afyonkarahisar TOHM güreşçisi Eyyüp Çetin, U-17 kategorisinde mücadele edecek. 12-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan şampiyonada Eyyüp Çetin, 92 kg'da ülkemizi temsil edecek.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporcu Eyyüp Çetin'e ve onun antrenörüne başarılar dileyerek desteklerini iletti. Kasapoğlu, "Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Eyyüp Çetin'e ve onun emek veren antrenörüne başarılar dileriz. Genç güreşçimiz, ülkemizin adını en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. Kendisine ve ekibine güveniyor, başarılarının devamını diliyoruz" şeklinde konuştu.

Eyyüp Çetin, uzun süredir Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor ve formunu en üst seviyeye çıkarmak için yoğun bir çalışma temposu içerisinde bulunuyor. Güreşin zorlu dünyasında gösterdiği azim ve hırs ile dikkat çeken Çetin, bu önemli turnuvada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için ter dökecektir.

Avrupa Şampiyonası, Avrupa'nın en iyi güreşçilerini bir araya getirecek ve büyük bir rekabetin yaşanacağı bir platform olacak. Eyyüp Çetin, ülkemizi temsil ederek hem kendisini hem de Türk güreşini en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

Tüm Türkiye olarak Eyyüp Çetin'e başarılar diliyor, Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği performansın kendisi için dönüm noktası olmasını temenni ediyoruz. Sporcu ve antrenörü, ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inanıyoruz ve gururla bekliyoruz.