Hacı Murat’ını Almanya’ya Götürdü

Dinar’ın Kazanpınar köyünden olan doğma büyüme Alman’ya Sututgart’ta yaşayan gurbetçi

DİNAR 08.08.2021, 17:35
Hacı Murat’ını Almanya’ya Götürdü

Hacı Murat’ını Almanya’ya Götürdü

Dinar’ın Kazanpınar köyünden olan doğma büyüme Alman’ya Sututgart’ta yaşayan gurbetçi hemşerimiz Ercan Gürdal yıllar sonra hayallerinde olan Hacı Murat 124 Marka aracına kavuşarak Almanya’ya götürdü.
Murat 124 arabalara karşı çok büyük beğenisi olan Ercan Gürdal Burdur ilinde rast geldiği araca ilk etapta sadece binmek istedi. Sahibinden arabayı alarak turlayan gurbetçi hemşerimiz aracı satın aldı. Dinar Sanayi Sitesine getirilen Hacı Murat marka araç burada baştan aşağı her yönüyle modifiye edilerek değiştirildi.
Artık özlemine kavuşan 1975 Model Murat 124 sahibi olan hemşerimiz Ercan Gürdal Dinar sanayi sitesinde aracının her yerini yaptırdıktan sonra Almanya’ya gerdi döndüğünü söyledi. Almanya’da araca antik plaka alarak trafiğe çıkardığını da belirten Gürdal ekiplerimize şunları söyledi, “Çocukluğumdan beri Hacı Murat olarak tanıdığımız bu arabaya sadece binmek, iki tur atıp gezmek istedim. Ancak satın almak nasip oldu. Murat 124’lere karşı çok büyük hobim var. 2019 yılında bütün gümrük vergilerini ödediğim aracımı Stutgart’ta getirdim. Burada aracım kapsamlı bir TÜV testine girdi. Daha sonra ise modeli çok eski olduğu için Almanya’da antik plaka aldım. Şimdi aracım orijinal Almanya plakalı bir araç oldu. Hacı Murat’ı şimdiye kadar hiç kullanmamıştım. İçimde bir uhde kalmıştı. Hatta çocuklarım bu arabayla Almanya’da herkesin bize güleceğini ve dalga geçeceğini bile söylemişlerdi. Şimdi ise araba bütün Almanların gözdesi haline geldi” dedi. İsmail Yılmaz-Dinar

Yorumlar (0)
banner659
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:18
Akşam 18:58
Yatsı 20:15