DİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Veli Özcan önderliğinde, Başkan Yardımcıları Önder Sayın ve Mücahit Uğur'un eşlik ettiği bir dizi kurumlara giderek, iş birliklerini pekiştirdi ve destek olanaklarını ele aldı.

O program gerçekleşti O program gerçekleşti

Değerlendirilen ilk durak, Afyon Yatırım Destek Ofisi oldu. Yönetim, bölgesel bir kalkınma ajansı olan Zafer Kalkınma Ajansı'nın ofisinde, İl Koordinatörü Osman Köprücüoğlu ile bir araya geldi. Gerçekleşen ziyarette , ajansın sunduğu destekler ve iş birliği olanakları hakkında kapsamlı bilgiler alınarak, karşılıklı istişarelerde bulunuldu. Ardından, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin gelişimine katkıda bulunan KOSGEB'in il müdürlüğüne bir ziyaret düzenlendi. Dinar Ticaret Odası heyeti, KOSGEB İl Müdürü Ayşe Yeşim Cepni ile görüşerek, kurumun sağladığı destek ve hizmetler hakkında bilgi edindiler ve fikir alışverişinde bulundular.

TİCARETİN NABZINI TUTMA ÇABASI

Günün son durağı, ticaretin yerel düzeydeki yönetim birimi olan Ticaret İl Müdürlüğü oldu. Heyet, Müdür Mahmut Yayla ile üyelerin faaliyetleri ve talepleri üzerine görüşmeler yaparak, sektörel ihtiyaç ve beklentilere dair bilgiler paylaştı. Yapılan bu ziyaretler ve elde edilen bilgi birikimi, Dinar Ticaret Odası'nın ilçede ticari faaliyet gösteren üyelerine daha etkin destek sağlamasının yanı sıra bölgesel kalkınma hedeflerine ulaşmada da yol gösterici olacak. Ziyaretleri değerlendiren Yönetim Kurulu, misafirperverliklerinden ötürü ziyaret edilen kurum ve kuruluş yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Kaynak: BÜLTEN