Sadece Odak’a özel bilgiler: Kırka’ya dev yatırım! Sadece Odak’a özel bilgiler: Kırka’ya dev yatırım!

Krom madeninde saat 23.00 civarında gerçekleşen göçük, acil kurtarma ekiplerinin ve madencilerin olay yerine intikal etmesiyle bir kurtarma çabasına dönüştü. Kadir Özer adındaki maden mühendisi ile isimleri Rıfat Salman ve Mustafa Karahan olarak açıklanan iki işçi göçük altında kalırken, yaşanan felaket üzücü sonuçlara yol açtı.


Yerin bin 100 metre ilerisinde yaralı olarak mahsur kalan Rıfat Salman, arama ve kurtarma ekiplerinin yaklaşık dört saatlik yoğun çabaları sonucu canlı olarak çıkarılması, ailelerine ve meslektaşlarına kısa süreliğine umut oldu. Yaralı madenci, hemen Acıpayam Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.


Kurtarma ekipleri, Rıfat Salman'ın kurtarılmasına müteakip, maden mühendisi Kadir Özer ve işçi Mustafa Karahan'ın cansız bedenlerine 30 dakika içinde ulaştı. Yaşanan trajedi sonrası, iki cenaze bir traktör römorkuna yüklenerek madenden çıkarıldı ve ambulansla adli tıp kurumuna nakledildi. Göçüğün nedenine ve yaşanan olayın detaylarına ilişkin soruşturma sürdürülüyor. İHA

Editör: Afyon ZAFERİM