Basın toplantısında, şehit düşen askerlerin isimlerini ve geride bıraktıkları ailelerin yaşadığı büyük acıyı hatırlatarak, terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, şehit ailelerine sabır dileyen CHP İl Başkanı, bölücü terör örgütünü lanetleyerek, sadece kınama değil, nefret etme düzeyinde olduğunu vurguladı.

faruk duha erhan

İl başkanı, verdikleri şehitlerin hatıralarını her zaman yaşatacaklarına dair söz verirken, askerlerin can güvenliğinin zaruri önemde olduğunu belirtti. Meclisin bilgilendirilmesi ve kapalı oturum yapılması gerektiği yönünde talepte bulunan Erhan, alınan kararların doğruluk ve güvenlik zafiyetinin olup olmadığının izlenmesinin önemine değindi.

faruk duha erhan

Terör olaylarına tepki göstererek, ülkenin dört bir yanında yas ilan edilmesini talep ettiklerini, fakat yöneticilerin tepkisiz kaldığını ifade etti. Erhan, şehitlerin üzerinden siyaset yapılmamasını vurgulayarak, CHP olarak teröre karşı duruşlarının net olduğunu ve bu konuda sorumluluk alacaklarını belirtti.

Afyon mermeride yasaklandı! Afyon mermeride yasaklandı!

faruk duha erhan

Son olarak, terörle mücadele konusunda diğer partilerle siyasi çıkar uğruna anlaşamayacaklarının altını çizen CHP İl Başkanı, şehit cenazelerinde yaşanan saygısızlıklara ve politik provokasyonlara karşı olduklarını belirterek, partinin Türkiye için yeni bir yol açmayı hedeflediğini söyledi. Terörle beslenen ve bundan medet umanlara karşı duracaklarını, fukara evlatlarının kanı üzerinden iktidar sahiplerinin zenginleşmesine artık "yeter" dediklerini, bu durumu değiştirene dek durmadan çalışacaklarını ifade etti.

CEMİLE KAYTAN  

Kaynak: CEMİLE KAYTAN