Başkan Mısırlıoğlu derin üzüntülerini dile getirerek yakınlarına ve milletimize baş sağlığı dileğinde bulundu ve millet olarak acılarda birlik ve beraberliği göstermemiz gerektiğini ifade etti. Ayrıca Parlamento'nun bu konuda ortak bir bildiri yayınladığını hatırlatarak hükümetin aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

Instagram Paneli Nedir ve Nasıl Kullanılır? Instagram Paneli Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Milli yas ilanı konusunda yetersiz kaldığına dikkat çeken Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar Belediyesi'nin belirli eğlenceler üzerine getirdiği yasağı eleştirdi ve bu kararı "göstermelik" olarak nitelendirdi. Afyonkarahisar Belediyesi'nin yasağının yüzeysel olduğunu ve ancak milli yas ilanıyla anlam kazanacağını dile getirdi.

Ayrıca Mısırlıoğlu, "24 saat içinde 12 şehit vermek, milli bir sorun olmadığını ve milli bir acı olarak kabul edilmediğini gösteriyor" diyerek hükümetin milli yas konusundaki tutumunu sorguladı. Şehitlerimiz için milli yas ilan edilmesi için daha ne kadar kan dökülmesi gerektiğini sordu. Ayrıca belediyenin eğlence yasağı kararının turizm belgesi olan tesisleri kapsamamasını ve bu durumun kararın sadece göstermelik olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Kaynak: BÜLTEN