Araç Sahipleri dikkat! Araç Sahipleri dikkat!

Afyonkarahisar Dinar ve Sandıklı belediyeleri, İsrail'e ait ve destekleyen şirketlerin ürünlerine boykot uygulama kararı aldı. Her iki belediye, bu hamlenin Filistin'deki durumu protesto etme amaçlı olduğunu duyurdu.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, belediye tarafından işletilen Suçıkan Park Tesislerinde, İsrail'e ait ve destekleyen şirketlerin ürünlerine boykot uygulanacaklarını söyledi. Başkan Sarı, Filistinli vatandaşlarına yapılan zulmün içler acısı olduğunu ve Dinar Belediyesi'nin bu duruma sessiz kalmayacağını belirtti.

HER ZAMAN FİLİSTİNLİ YANINDA OLACAĞIZ

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına dikkat çeken Başkan Sarı, bu saldırılar sonucunda binlerce masum Filistinlinin hayatını kaybettiğini sözlerine ekledi. Halkın yanında olduklarını belirten Sarı, "Her zaman Filistinli vatandaşların yanında olacağız." dedi.

Diğer yandan, Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl de, Dinar Belediyesi'ne benzer bir hamle yaptı. Boykot kararını desteklediğini belirten Başkan Çöl, Sandıklı Belediyesi tarafından işletilen tesislerde de, İsrail'e ait ve destekleyen firmaların ürünlerine boykot uygulanacağını duyurdu.

Bu iki belediyenin boykotu, Türkiye'nin Filistinlilere yönelik dayanışmasının bir sonucu olarak görülebilir. Hem Dinar hem de Sandıklı belediyeleri, politikalarını bu boykotla daha da sertleştirdi, bundan sonra İsrail'e ait ve destekleyen şirketlerin ürünlerini tesislerinde barındırmayacaklarını ifade ettiler.