Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, 2 Ocak 2024 tarihinde düzenlenen toplantının ardından açıklanan ihracat verilerine göre Afyonkarahisar'ın 2023 yılı ihracatı 339 milyon 970 bin dolar olmuştu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser'in, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ekonomi Şûraları'nda ihracatın üretim yapılan il'e yazılması talebini dile getirmesi, TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hısarcıklıoğlu’nun destekleri ve Odamız'ın lobi faaliyetleri ile konuyu gündemde tutmasının ardından Ticaret Bakanlığı konu ile ilgili çalışma başlattı; Bakanlık'ın 20 Kasım 2023 tarihli açıklamasında 2024 yılı itibariyle ihracat rakamlarının üretimin yapıldığı il’e eklenerek açıklanacağı belirtilmişti.

Böylece Afyonkarahisar'ın 2023 yılı ihracatı 291 milyon 329 bin dolar artarak 631 milyon 299 bin dolar olarak kayıtlara geçti.

İhracatın üretim yapılan il'e yazılması talebimizin gerçekleşmesinde her zaman bize destek olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve bu talebimizi gerçekleştiren Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat’a teşekkür ederiz.

Türk Piyasaları Rönesans Eşliğinde Türk Piyasaları Rönesans Eşliğinde

Kaynak: BÜLTEN