Zorlu Enerji, Akıllı Hayat 2030 vizyonuna uygun olarak inovasyon, sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve yaratıcılığı iş kültürü haline getirmek için çaba sarf ediyor. Şirket, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerindeki ofislerinde "Duyarlı Ol!" (do!) projesini uygulayarak Altın Sertifika almaya hak kazandı.

zorlu enerji

"Duyarlı Ol!" projesi, yönetişim, sürdürülebilir satın alma, enerji yönetimi, su yönetimi ve atık yönetimi gibi konuları ele alarak çalışanların tüketim alışkanlıklarını değiştirerek kaynak tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Proje, sürdürülebilir tüketim kültürü oluşturmayı amaçlayarak çalışanların günlük hayatlarında kaynak kullanımı ve geri dönüşüm konularında daha sorumlu davranmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları

zorlu enerjı

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik Perakende Direktörü Cihan Tunç Ertunç, şirketin sürdürülebilirlik odaklı faaliyetlerini sürdürdüğünü belirterek, "İş süreçlerimizi dijitalleştirerek kağıt, su, yakıt tasarrufu sağladık ve iklim kriziyle mücadelede kazanımlar elde ettik. Ayrıca tüm ofislerimizi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla belgelendirerek bu kaynakların kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Çevre dostu uygulamalarla karbon ve su ayak izimizi azaltıyoruz. Tüm bu uygulamalarımızı 'Duyarlı Ol!' projesiyle birleştirerek sürdürülebilirlik anlayışını iş kültürü haline getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu. 

Kaynak: BÜLTEN